Przy wprowadzaniu nowej generacji japońskiego producenta czekało zatem niełatwe zadanie. Stworzyć samochód, który powtórzy sukces poprzednika w tym bardzo konkurencyjnym segmencie aut. Czy ta sztuka się udała? Przekonajmy się.

Poprzednia generacja Qashqaia nie była adresowana dla klientów poszukujących ekstrawagancko skrojonego nadwozia. Bryle brakowało tego czegoś, dzięki czemu wyróżniłaby się z tłumu. Spokojne, regularne linie, obły kształt - było przyjemnie, nie kuło w oczy, ale nikt pewnie nigdy nie zemdlał zauroczony urodą crossovera Nissana. W nowym wcieleniu Qashqaia sprawy mają się zgoła inaczej.

Japońska firma jakiś czas temu postawiła na zmianę stylu projektowania swoich aut. Widać to w nowym X-Trailu, Pulsarze, czy modelu Note. Przetłoczenia na masce nadające sylwetce muskularności, ostro zarysowane światła z diodami LED do jazdy dziennej układającymi się w agresywny kształt, czy atrapa chłodnicy sprawiają, że Qashqai zwraca na siebie uwagę. W trakcie trwania testu zanotowałem naprawdę sporo mniej lub bardziej dyskretnych spojrzeń innych osób w moją stronę. Linia boczna i tył dobrze komponuje się z tym, co widzimy z przodu - wszystko tu ze sobą współgra i cieszy oko.

Na kolejnej stronie dowiesz się więcej o testowanym egzemplarzu Nissana Qashqai

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
lolek664
193.25.2.* 2014-12-22 17:01
nie ma 4x4???
to była jedyna "atrakcja" w tym aucie za ponad 100 000.
to za takie pieniądze można kupić fajną avensis, większą i lepszą. widocznie nissanowi znudziło się sprzedawanie samochodów.
motorniczy
85.158.138.* 2014-12-22 08:43
Silnik o pojemności >>1.2litra