Kampania przedwyborcza to czas przecinania wstęg. Jak z worka sypią się informacje o kolejnych nowych drogach. W piątek przed długim weekendem kierowcy przejechali długo oczekiwaną obwodnicą Augustowa. W sumie w całej Polsce od niedawna mają do dyspozycji ponad 150 km nowych tras. Koszt  budowy tych dróg to 4,47 mld złotych. Złośliwi twierdzą, że gdyby wybory były organizowane co roku, najbardziej zyskaliby na tym kierowcy.

Jeszcze przed 1 listopada, kiedy ruch na drogach był szczególnie wzmożony, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku kilka ważnych odcinków na Podkarpaciu i w Małopolsce oraz w województwie łódzkim i lubelskim. Otwarcia obwodnicy doczekali się też mieszkańcy Lublina, Leżajska oraz Augustowa. Wszyscy z ulgą powitali wyprowadzenie ciężarówek poza granice miasta. Mieszkańcy ostatniego miasta czekali na nową drogę ponad 20 lat. Pierwotnie obwodnica miała przebiegać przez dolinę rzeki Rospudy, ale po głośnych protestach ekologów i interwencji Komisji Europejskiej zmieniono jej trasę.

Jak zapewnia Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA, urząd działa niezależnie od kalendarza wyborczego, a terminy oddania dróg do użytku wynikają z postępów prac i odbiorów technicznych. Jednak nie ulega wątpliwości, że politycy przed wyborami lubią być fotografowani przy przecinaniu wstęg i chętnie korelują kalendarz GDDKiA ze swoim - wyborczym.

Na drugiej stronie zobacz, gdzie pojedziemy szybciej

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
maro276
95.48.108.* 2015-08-27 16:16
Jakie przedwyborcze skoro u nas co pół roku wybory
ttn
217.99.129.* 2015-08-27 12:11
W Polsce nie ma ani jednej autostrady. To wszystko drogi szybkiego ruchu. Tzw. A 4 to porażka od Katowic
do wlotu na Rzeszów.Ciągle odcinki z jednym pasem. Nie kończące się naprawy, naprawy, naprawy i dojenie opłat za przejazdy, a przede wszystkim nie ma dnia bez wypadków na tej niby teoretycznie autostradzie. Słowo autostrada w Polsce winno zniknąć ze słownika.
Janek z Pabianic
31.61.141.* 2015-07-30 19:41
Ta droga juz od roku jest otwarta,trochę tu niezgodności !!! S8 jest zbudowana w całosci od węzła Rzgów do Wrocławia
Zobacz więcej komentarzy (6)