1. Bronisław Komorowski obiecał, że w ciągu pierwszych 500 dni jego prezydentury, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, przywrócone zostaną 50-procentowe zniżki na przejazdy dla studentów.

Dowód:- Chcę przekazać informację, chcę powiedzieć głośno w imieniu tych, którzy dziś rządzą w Polsce, że studenci, także ci, którzy często z Sosnowca, z Zagłębia, ze Śląska jadą na uczelnie w różnych miastach Polski, będą korzystali z 50-procentowej zniżki - powiedział Komorowski podczas wiecu wyborczego w Sosnowcu 29 czerwca 2010 roku.

Stan: Obietnica zrealizowana

2. Kandydat na prezydenta zapowiedział powołanie Forum Środowisk Wiejskich, które miałoby szukać rozwiązań problemów polskiej wsi.

Dowód: - Jeżeli wygram wybory prezydenckie, chciałbym bardzo powołać takie forum reprezentujące różne instytucje, organizacje zajmujące się problematyką wiejską - Forum Środowisk Wiejskich przy prezydencie Polski - zapowiedział Bronisław Komorowski podczas spotkania Krajowego Zjazdu Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie (Spotkanie Krajowego Zjazdu Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie, 29 czerwca 2010r.)

Stan: Obietnica zrealizowana. Przy Kancelarii Prezydenta decyzją Bronisława Komorowskiego działa od początku kadencji Forum Debaty Publicznej. Efekty prac ekspertów trudno jednak zmierzyć. Dlatego sprawdziliśmy aktywność prac forum środowisk wiejskich . W tym roku komórka odpowiedzialna za sprawy obszarów wiejskich nie spotkała się jeszcze ani razu. W ubiegłym - 4 razy.

3. Bronisław Komorowski zapowiadał utrzymanie systemu KRUS w ciągu swojej 5-letniej kadencji.

Dowód:  - Nie znam ani jednego polityka, który by mówił, że należy zlikwidować KRUS. Czym innym jest ocena jakości funkcjonowania systemu w obecnym kształcie - mówił podczas spotkania krajowego zjazdu Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie.

Stan: Obietnica zrealizowana, minimalny udział prezydenta

Nie sposób nie zauważyć, że obecna ekipa rządząca nie zdecydowała się na reformę KRUS, w związku z czym utrzymanie systemu nie jest zasługą obecnego prezydenta.

4. Wspieranie parytetów było jednym z punktów programu Bronisława Komorowskiego podczas poprzednich wyborów. Zapowiedział to 18 czerwca 2010 roku na Kongresie Kobiet.

Dowód: - Będę namawiał swoje środowisko polityczne, by przyjąć 35 proc. parytet, a jeśli Sejm uchwali 50 proc., to jako prezydent też taką ustawę podpiszę - powiedział ówczesny kandydat na prezydenta. Obietnica nie spotkała się z przychylnością zebranych na Kongresie kobiet, które "nagrodziły" Bronisława Komorowskiego gwizdami.

Stan: Obietnica zrealizowana. Zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 roku w Polsce obowiązuje 35% parytet na listach wyborczych. Nie była to jednak inicjatywa Bronisława Komorowskiego, lecz obywatelski projekt przygotowany przez Kongres Kobiet. Podpisało się pod nim 120 tysięcy osób. Wstępnie projekt zakładał 50-procentowy parytet, jednak podczas prac w sejmowej podkomisji przyjęto poprawkę o co najmniej 35 procent miejsc na listach wyborczych.

Na następnej stronie zobaczysz kolejne obietnice Bronisława Komorowskiego. Darmowe autostrady, reforma służby zdrowia - zobacz, co się udało zrobić

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Hubertus451
193.34.52.* 2015-10-27 11:55
A za to ile bigosu nagotował !!!!!!!!
ted skromny
178.183.237.* 2015-10-26 01:16
tego pana to nie powinno się pokazywać no chyba gdy dosięgnie go ręka sprawiedliwości społecznej lub Bożej
szczurek nr 13
31.61.138.* 2015-06-29 08:24
W czasach miecza było ścięcie głowy za nie dotrzymanie danych obietnic ludowi poddanemu i kochanemu.
Zobacz więcej komentarzy (963)