Janusz Palikot dla polityki porzucił dobrze prosperujący biznes alkoholowy, który uczynił go swego czasu jednym z najbogatszych Polaków. Jako właściciel Ambry i Polmosu Lublin nazywany bywał królem win musujących i "Gorzkiej Żołądkowej".

W 2005 r. postanowił jednak porzucić biznes i wkroczył na polityczne salony. Na początku związał się z PO, kilkukrotnie dostał się do Sejmu, założył własną partie, by po 12 latach pożegnać się z tym światem jako polityczny bankrut.

Nie spoczął jednak na laurach i... postanowił wrócić do dobrze sprawdzonego biznesu. Były polityk PO i Twojego Ruchu Janusz Palikot właśnie odkupił browar Tenczynek od posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka.

Jak informowała "Gazeta Wybrocza", z firmą Manufaktura Piwa, Wódki i Wina, do której trafił Tenczynek, zamierza zająć pozycję w czołówce browarów rzemieślniczych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
lottar
2018-08-18 10:05
Jak to dobrze , byc w Takiej Polsce jako polityk , okradac spoleczenstwo do oporu i chwalic sie wynikiem . i to w b. krotkim czasie , na przekretach fortune , Czarna Afryka , rtrzeci swiat .trudno uwierzyc .
józek
2018-08-16 23:06
palikotowi pewnie ten wibrator i marycha dobrze słuzy
cykada
2018-08-16 21:54
Same straszne , zakazane ryla. Jak to milo ich juz nie ogladac.
Pokaż wszystkie komentarze (90)