Panie przodem, czyli zestawienie Polaków rządzących w światowym biznesie zaczynamy od kobiet, które zrobiły międzynarodową karierę. W tym gronie znalazła się Wioletta Rosołowska, pierwsza w historii Polka w zarządzie koncernu Tchibo GmbH.

Z kawowym koncernem związała się tuż po studiach w 1993 r., gdy zaczęła pracę jako menedżer marki w polskiej spółce koncernu. Szybko awansowała, a jej pomysły, jak połączenie kawiarni ze sklepami, zyskiwały uznanie kierownictwa. W 2001 r. zajęła jako druga kobieta w historii koncernu stanowisko dyrektora zarządzającego Tchibo Warszawa, odpowiedzialnego za Polskę oraz kraje bałtyckie.

W 2007 r. przyszła kolej na awans do najwyższych struktur Tchibo. Rosołowska została powołana na stanowisko członka zarządu koncernu w Hamburgu, gdzie odpowiada za międzynarodowy biznes Tchibo w krajach takich jak: Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry, Rumunia, Turcja, Polska i kraje bałtyckie.

Jej kariera zrobiła nawet wrażenie na niemieckiej prasie, która zakwalifikowała Rosołowską do grona najbardziej wpływowych bizneswomen w Niemczech.

Czytaj także
Polecane galerie