Wynagrodzenie: 1 dol.
Ochrona: 4,26 mln dol.

Twórca i dyrektor generalny największego serwisu społecznościowego jest jednym z najbogatszych ludzi świata. Od lat za swoją pracę pobiera jedynie symboliczną pensję w wysokości 1 dol.

Jednak analiza rocznego raportu finansowego Facebooka dostarcza ciekawych informacji na temat tzw. "pozapłacowego wynagrodzenia". Ta pozycja w zestawieniu za 2015 r. wyniosła ponad 5 mln dol., a składały się na nią praktycznie wyłącznie koszty ochrony Marka Zuckerbega.

Zabezpieczenie bezpieczeństwa twórcy Facebooka w prywatnym domu, w biurze i podczas służbowych podróży pochłonęło w ubiegłym roku 4,26 mln dol.

Według informacji "Page Six", Zuckerberg, w obawie o życie swoje i swoich bliskich, zatrudnił prawdziwą armię ochroniarzy. Wszystko przez pogróżki, które miliarder nieustannie otrzymuje.

Dla bezpieczeństwa firma pokrywa koszty wynajęcia ochrony, instalacji i utrzymania systemu monitoringu w jego posesji. Z tego samego powodu pokrywa również koszty użytkowania prywatnego odrzutowca.

Jak możemy przeczytać w raporcie firmy, "koszty całościowego programu ochrony są odpowiednie i niezbędne ze względu na znaczenie Marka Zuckerberga dla Facebooka".

Czy to standard w technologicznych firmach z Doliny Krzemowej?

Czytaj także
Polecane galerie