Kontrolowana przez jednego z najbogatszych Polaków spółka kupiła spółkę Sklepy Komfort, potentata branży wykładzin i paneli podłogowych.

Jak informuje Parkiet, Michał Sołowow za pośrednictwem Barcocapital Investment przejął całościowy pakiet udziałów w sieci Komfort od dotychczasowego właściciela – Enterprise Investors.

Wartość transakcji nie została ujawniona, a jej finalizacja nastąpi dopiero wtedy, gdy zgodę na to wyrazi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Należąca do Sklepów Komfort ogólnopolska sieć liczy ponad sto placówek, a centrala spółki znajduje się w Łodzi. Jacek Siwicki, prezes Enterprise Investors w komunikacie napisał:

Rozpoznawalność marki Komfort oraz jej wiodąca pozycja na rynku sprawiły, że ofertę kupna złożył nam znany i doświadczony inwestor, który zamierza dalej dynamicznie rozwijać spółkę.

Michał Sołowow potwierdza, że ma takie plany:

Komfort będzie budował kompetencje oraz oferował klientom wielomarkowe multifunkcjonalne rozwiązania w obszarze podłóg i tylko na tym się skoncentruje. Mam nadzieję, że Komfort stanie się dla konsumenta pierwszym wyborem w procesie kupna lub wymiany podłóg

To nie pierwsza transakcja tego rodzaju pomiędzy Sołowowem a Enterprise Investors. W 2006 roku kontrolowany przez miliardera Cersanit odkupił od tego funduszu 100 procent akcji producenta ceramiki Opoczno. Sołowow nie szczędzi swojemu kontrahentowi miłych słów:

Wysoko oceniam profesjonalizm Enterprise Investors i skuteczność funduszu w budowaniu wartości zarządzanych przez grupę inwestycji.

Enterprise Investors działa już od 1990 roku i jest jedną z największych grup funduszy private equity i venture capital nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z informacji Parkietu wynika, że łączne środki ośmiu funduszy inwestycyjnych utworzonych przez Enterprise Investors przekroczyły 2 miliardy euro. Zainwestowały one dotychczas 1,6 mld euro w 131 różnorodnych spółek, a przychody z ponad setki zakończonych inwestycji przekroczyły już 2,1 mld euro.

Czytaj także
Polecane galerie