Star

Najpopularniejszy samochód ciężarowy czasów PRL produkowany był w Starachowicach od końca lat 40. ubiegłego wieku. Teraz z pomysłem wskrzeszenia legendarnej marki ujawniła się Grupa Zasada.

Będzie to już drugie podejście stojącego za tą firmą Sobiesława Zasady. Biznesmen już w połowie lat 90. ubiegłego wieku próbował w Starachowicach stworzyć polski koncern specjalizujący się w produkcji samochodów użytkowych. Wtedy się nie udało, a starachowickie zakłady trafiły w ręce niemieckiego koncernu MAN, który w dawnej fabryce w Starachowicach, zamiast Starów, produkuje autobusy własnej marki.

Teraz, jak poinformował "Puls Biznesu", Grupa Zasada chce Stara reaktywować. Firma odzyskała już dokumentację techniczną, problemem pozostaje jedynie znak firmowy.

Więcej tutaj

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
kaziu
2018-06-14 09:11
Dobrze niech wskrzeszą tą markę będą nowe miejsca pracy tylko mam nadzieje że nie za najniższą krajową.
Zdenek
2018-06-14 08:50
Produkcja w wersji dotychczas stworzonej, to nic innego jak produkcja kalek wśród nim jeżdżących kierowców z powodu "oszczędnej" amortyzacji auta. Potem leczenia latami tego, co nie da się już odratować - kręgosłupa. Ale Polska ma już tradycję w lekceważeniu zdrowia kierowców i produkcji taniochy, by właściciel mógł zbić majątek.
stary
2018-02-10 11:12
Zaraz przerobią go na GWIAZDĘ
Pokaż wszystkie komentarze (161)