Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, która nie ma odpowiednika w żadnym innym kraju. Co prawda na całym świecie organizowane są zbiórki funduszy, często bardziej dochodowe niż Orkiestra, ale nigdzie nie udaje się zebrać tyle, co w akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka w ciągu jednego dnia. Zobacz, jak kwestuje się za granicą i gdzie zazwyczaj towarzyszą temu imprezy sportowe.

Relay for life - około 400 milionów dolarów rocznie

Największa akcja charytatywna, z której środki przeznaczone są na walkę z nowotworami. Zapoczątkowana przez dr. Gordona Klatta, który w 1985 roku chciał zebrać pieniądze na badania, które pomogą w leczeniu raka. Zaczął więc swój całodobowy bieg na stadionie w amerykańskiej Tacomie, a w tym czasie przyłączali się do niego przyjaciele i pacjenci, płacąc 25 dolarów za możliwość wspólnego biegu.

Dziś akcja zrzesza miliony ludzi nie tylko w USA, ale w 20 krajach, takich jak Australia, Belgia, Francja, Kanada, Japonia, Nowa Zelandia, Holandia, Portugalia czy nawet Gwatemala i Zambia. Wydarzenia w ramach Relay for life mają formę pikników, organizowanych na świeżym powietrzu. Otwarciem każdej imprezy jest marsz tych, którzy przetrwali, a więc wszystkich, u których zdiagnozowano nowotwór.

Według danych organizatorów, co roku na całym świecie wolontariusze zbierają przy tej okazji równowartość około 400 milionów dolarów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jaro2000
212.160.172.* 2016-01-14 11:55
psy ujadają, ale na szczęście karawana idzie dalej ...
Piotr188
89.101.204.* 2016-01-12 14:27
Szlachetna Paczka zebraa wiecej w zeszym roku niz WOP. Tylko czemu media o tym nie mówiá?
Leon Z
77.252.204.* 2016-01-12 11:27
Wośp to ewenement na skalę światową - jedyna akcja charytatywna zorganizowana przez służby specjalne komunistycznego reżimu. Ludzie wystarczy naprawdę niewiele myślenie, by skojarzyć fakty - kiedy pojawił się Owsik? Kto wówczas pojawiał się w mediach? Kto miał wsparcie medialne systemu? Trzeba być ekstremalnie głupim, albo zaślepionym żeby tego nie skojarzyć. Rozliczenia Złotego Melona też nie są niedostępne - poczytajcie, pomyślcie i nie podejmijcie świadomą decyzję czy chcecie dawać Waszą ciężko zarobioną kasę na coś takiego.
Zobacz więcej komentarzy (60)