- Było bardzo sympatycznie, rozdano odznaczenia, był wojewoda były też przemówienia - tak przebieg urodzinowych uroczystości zorganizowanych w Operze Wrocławskiej 18 listopada relacjonuje rzeczniczka wrocławskiego ZUS Iwona Kowalska. - Nie było żadnego bankietu - odpowiada na pytanie o mniej formalną część wieczoru. Na pytanie, ile wydano na uroczystość, pada odpowiedź: Sugeruje Pan, że zabraliśmy od ust staruszkom? Proszę nie zadawać pytań na poziomie "Faktu".

Zapukaliśmy więc do Opery Wrocławskiej i zapytaliśmy o koszt wynajęcia jednej z najbardziej reprezentacyjnych sal koncertowych na Dolnym Śląsku. Wynajęcie na jeden dzień i noc - bo tak się to zazwyczaj robi -  wraz z obsługą techniczną, to wydatek około 35 tysięcy złotych.

Tyle też najprawdopodobniej wydał wrocławski oddział ZUS tylko po to, by wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz mógł - jak to ujęto w komunikacie - odznaczyć najbardziej zasłużonych pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z regionu.

Po ponad 10 dniach wydzwaniania i monitowania w biurze prasowym ZUS, udaje nam się wycisnąć informację, że na oficjalne uroczystości, takie jak we wrocławskiej Operze, ZUS wydał 499 tys. złotych. - Uroczystości rocznicowe z okazji 80-lecia powołania ZUS odbyły się w Warszawie, w Płocku, w Krakowie, w Gdańsku, we Wrocławiu - wyjaśnia Jacek Dziekan, rzecznik Zakładu. Podkreśla, że nie było żadnych bankietów, a jedynie odznaczanie zasłużonych. W sumie w ten sposób wyróżniono 270 osób.

- Na zakończenie prezentowany jest skromny program artystyczny - mówi rzecznik.

Bankiety były, ale to lokalne inicjatywy ZUS. Czytaj o tym na kolejnej stronie

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
belzen
31.179.111.* 2015-11-24 17:14
Mieliśmy wystawy, lukratywne przyjęcia a teraz będziemy stawiali krzyże - po jednym na każdej ulicy), muzea upamiętniające świetlaną przeszłość naszego dzielnego wodza, kilka świątyń też postawimy. Dofinansujemy TV TRWAM za skuteczną działalność w okresie wyborów oraz zwiększymy ilość godzin religii w szkoła z 2 do 4 a nawet 6 w tygodniu. Oczywiście każdy dzionek będzie się musiał rozpoczynać w szkole paciorkiem. Z lekcji fizyki zrezygnujemy całkowicie (obecnie w gimnazjum w I klasie 1 godz w tygodniu). Bo przecież nie można uczyć dzieci jakiś bezeceństw. Cała prawda jest zapisana tylko w Biblii. Już nasz nowy minister nauki się o to postara.
scceptyk
87.205.112.* 2015-11-24 10:47
owoc żywota naszego jeZUS
zigor
2.96.122.* 2015-11-24 10:27
te pieniądze powinny być przeznaczone na zlikwidowanie tej firmy, która nie działa od kilkudziesięciu lat i generuje coraz większe straty z każdym rokiem. narobienie dzieci nie uzdrowi ZUS, system po prostu nie ma prawa działać gdzie wiedząc że brakuje pieniędzy zwiększa się biurokrację i ilość elit uprzywilejowanych kosztem tych którzy wkładają % najwięcej a dla których pieniędzy nie starczy.
Zobacz więcej komentarzy (134)