Notowania

handel detaliczny
11-02-2019 (14:43)

BP aplikuje do UOKiK o zgodę na przejęcie łącznie 4 stacji od spółki Tomsol

BP złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w spawie zgody na koncentrację polegającą na łącznie czterech stacji paliw spółki Tomsol z siedzibą w Koszalinie, poinformowała ISBnews rzecznik prasowy BP w Polsce Magdalena Kandefer-Kańtoch. O złożeniu wniosku informowaliśmy pod koniec stycznia br.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wniosek UOKiK dotyczy jednej stacji Tomsol w Trawicy, która niezależnie nie podlegałaby takiemu zgłoszeniu. Firma BP wcześniej jednak kupiła trzy stacje od tej samej firmy i ponieważ w krótkim czasie chcemy dokupić kolejną, UOKIK musi analizować te transakcje łącznie" - wyjaśniła Kandefer-Kańtoch w rozmowie z ISBnews.

UOKiK prowadzi ponadto drugi etap postępowania w sprawie przejęcia przez BP Europe części mienia spółek Arge Paliwa i Arge Nieruchomości, czyli sieci stacji paliw działającej na południu Polski. Na mocy podpisanej w czerwcu 2018 roku umowy BP chce przejąć 18 stacji paliw oraz kilka niezabudowanych nieruchomości pod budowę stacji, zlokalizowanych głównie w Krakowie i województwie małopolskim.

"Decyzji w sprawie sieci Arge jeszcze nie ma" - poinformowała również ISBnews rzeczniczka BP.

Koncern BP, który rozpoczął działalność w Polsce w 1991 r., miał 551 stacji paliw na koniec 2018 r., co oznaczało drugą pozycję na rynku.

Piotr Apanowicz

 

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz