Notowania

budownictwo
13.02.2019 12:27

DMD Modular oczekuje wzrostu wartości rynku modułowego w najbliższych latach

DMDmodular spodziewa się, że dynamika budownictwa modułowego w Polsce dynamicznie wzrośnie w najbliższych latach, podała spółka. Ostrożne prognozy spółki mówią, że wartość rynku modułowego w Polsce w ciągu kilku najbliższych lat może sięgnąć 700 mln zł, czyli około 1% wartości całego sektora budowlanego związanego ze wznoszeniem budynków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat, prasowe)

"W ostatnich trzech latach byliśmy świadkami dynamicznego rozwoju światowego rynku budownictwa modułowego - zwłaszcza w krajach takich, jak Chiny, USA, czy Wielka Brytania. Według raportu Plimsoll, w 2018 roku brytyjski rynek budownictwa modułowego osiągnął 8% udziału w wartości całego rynku budowlanego. W Chinach, do 2020 r., udział ten ma przekroczyć 15%, a w niektórych regionach osiągnąć nawet 35%. Z kolei rynek amerykański (będący największą światową gospodarką), zbliża się dynamicznie do 5%. I nie jest to czasowa moda, a dynamicznie postępująca ewolucja w branży budowlanej" - powiedziała prezes DMDmodular Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, cytowana w komunikacie.

Na tym tle inwestycje oparte o rozwiązania modułowe w Polsce nadal stanowią niewielki ułamek rynku - jednak szybko zyskują na popularności. DMDmodular szacuje, że w ciągu kilku lat nasz rynek rozwiązań modułowych w budownictwie może osiągnąć wartość ok. 700 mln zł, czyli około 1% rynku związanego ze wznoszeniem budynków.

Firma DMDmodular jest jednym z liderów w segmencie budownictwa modułowego w Polsce. Znaczna część produkcji zakładów położonych pod Krakowem (w Skawinie) skierowana jest na eksport do krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz