Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Giełda zawiesiła notowania dwóch spółek. Indykpol i Ergis z przymusowym wykupem akcji

6
Podziel się:

Inwestorzy giełdowi stracili możliwość kupna akcji spółek Indykpol i Ergis. Władze GPW wstrzymały obrót nimi. Wszyscy drobni inwestorzy posiadający ich akcje będą musieli się pozbyć swoich udziałów. Nie ważne czy będą chcieli.

Giełda wstrzymała możliwość handli akcjami dwóch spółek.
Giełda wstrzymała możliwość handli akcjami dwóch spółek. (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

"Zlecenia maklerskie na akcje spółki Indykpol S.A., przekazane na giełdę, a nie zrealizowane do dnia 12 grudnia 2019 r (włącznie) tracą ważność i począwszy od 13 grudnia 2019 r. zlecenia maklerskie na akcje spółki nie będą przyjmowane" - czytamy w komunikacie giełdy.

Podobną informację przekazały władze giełdy w stosunku do akcji innej dużej spółki - Ergis. W obu przypadkach ma to związek ze specjalną procedurą przymusowego wykupu akcji. Drobni inwestorzy, posiadający udziały, będą zmuszeni do ich sprzedaży głównym właścicielom.

W przypadku Indykpolu przymusowy wykup akcji dokona firma Rolmex, posiadająca łącznie ze stronami porozumienia (Warmińsko-Mazurskim Handlem Międzynarodowym, Feliksem Kulikowskim, Piotrem Kulikowskim, Dorotą Madejską, Jarosławem Madejskim, Mateuszem Madejskim oraz Elżbietą Dorosz) powyżej 90 proc. ogólnej liczby głosów.

Zobacz także: Daniel Obajtek w money.pl: Mamy specjalny program dla inwestorów indywidualnych

Przedmiotem przymusowego wykupu są wszystkie pozostałe akcje spółki, posiadane przez akcjonariuszy mniejszościowych, tj. 665 374 akcji zwykłych na okaziciela spółki.

Wcześniej Finergis Investments w porozumieniu z Markiem Górskim ogłosili przymusowy wykup 2 828 849 akcji, stanowiących 7,49 proc. kapitału Ergisu. Dzień przymusowego wykupu ustalono tu na 18 grudnia, a pośredniczącym w wezwaniu został Dom Maklerski mBanku.

Grupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych. Zadebiutowała na GPW w 1994 roku.

Z kolei Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (np. folie i laminaty barierowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
pisowiec
4 lata temu
KANIA kiedy wroci do notowan
ja
4 lata temu
Nasza giełda nie nadąża za światem, a spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat to drepczemy w miejscu. A w USA hossa. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli itp. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
Tobiasz.
4 lata temu
Po co mnie giełda? Kilku chłopa sie zrzuciło po bańce na dobry interes , dwóch oficjalnie w spółce go pilnuje a reszta ma głos co do wydatków .po 11 latach to my mamy po pół bańki rocznie na rękę i jeszcze drugie pół co roku zainwestowane , co dalej pracuje . Po co mnie giełda ??? żeby mnie cwaniaczki okradły ?
Obserwator.
4 lata temu
Kto zarobił -ten zarobił ale ich NIE OKRADLI jak inni , bo na giełdę idzie się po pieniądze frajerów , niestety takie jest życie , każdy to powie / po cichu oczywiście /
Cris
4 lata temu
przynajmniej ich nie okradli jak akcjonariuszy HAWE !!!!!