Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

InfoScan rezygnuje z dystrybucji testów na koronawirusa. Przez niewielkie zainteresowanie

4
Podziel się:

Koronawirus nie odpuszcza, a nawet przybywa zakażonych w Polsce. Tymczasem firma InfoScan rezygnuje z dystrybucji testów i sprzętu do walki z COVID-19. Wskazuje na "bardzo niskie zainteresowanie produktami ze strony potencjalnych nabywców".

InfoScan rezygnuje z dystrybucji testów na koronawirusa. Przez niewielkie zainteresowanie
Na testy i sprzęt do walki z koronawirusem nie ma zapotrzebowania? (Getty Images)

W marcu wiele spółek działających w branżach pokrewnych do medycznej rozszerzało działalność o produkty i usługi związane mniej lub bardziej z epidemią koronawirusa. Bo na nie pojawił się nagle ogromny popyt, który trudno było zaspokoić.

Jedną z takich firm był InfoScan. Wcześniej skupiała się na badaniach i rozwoju nowych technologii w telemedycynie, ale w marcu ogłosiła, że rozszerza współpracę ze spółką Medintech i będzie miała wyłączność na dystrybucję testów diagnostycznych, wykrywających COVID-19, sprzęt medyczny czy środki ochrony osobistej.

Teraz, mimo ciągle rozwijającej się pandemii, InfoScan postanowił zrezygnować ze współpracy w tym zakresie.

Zobacz także: Nowe prawo budowlane. Będzie łatwiej postawić mały dom, wystarczy zgłoszenie

"Strony postanowiły o zakończeniu współpracy w zakresie dystrybucji testów diagnostycznych wykrywających przeciwciała specyficzne dla wirusa SARS-CoV-2, sprzętu medycznego (m.in. respiratory, kardiomonitory, termometry), środków ochrony osobistej (m.in. maski ochronne N95, maski chirurgiczne, kombinezony ochronne) i innych produktów niezbędnych do walki z konsekwencjami choroby Covid-19 zawartych w ofercie Medintech (m.in. żele i płyny dezynfekujące)" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Spółka uzasadnia to "bardzo niskim zainteresowaniem produktami ze strony potencjalnych nabywców na terytorium Polski".

Zamiast tego, firmy postanowiły rozszerzyć współpracę w ramach platformy telemedycznej. Chodzi o integrację systemu Check Point Cardio (CPC) z platformą Scansoft i promocję produktów na rynkach zagranicznych.

Czy to biznesowo dobry ruch? Z reakcji inwestorów giełdowych nie można wnioskować, że jest to jakieś duże zaskoczenie. Notowania akcji InfoScanu są na plusie. Choć warto też dodać, że po marcowym wyskoku w górę, od kwietnia kurs powoli osuwa się w dół.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Medyk z Medyk...
4 lata temu
Bo już przejrzeli na oczy i wiedzą że testy to lipa a Covid-19 to sezonowa GRYPA
Tom
4 lata temu
Trzeba być Polakiem, żeby samemu na siebie donosić do Sanepidu.
Misio
4 lata temu
Jednym słowem "pseudopandemia" nie daje już zarobić, teraz leki i szczepionki na topie ... ciekawe jak długo, pewnie tak jak na ptasią grypę.
tygrysek
4 lata temu
Czy ktoś wie ile to kosztuje? A tak prawdę powiedziawszy, to ten test powinien być całkowicie zrefundowany przez państwo.