Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

AerFinance zadebiutuje na NewConnect

0
Podziel się

AerFinance, holding działający w branży lotniczej, wejdzie na rynek NewConnect w piątek, 6 maja

AerFinance zadebiutuje na NewConnect
(virtualpilot88/CC/Flickr)
bEhdKmkB

AerFinance, holding działający w branży lotniczej, wejdzie na rynek NewConnect w piątek, 6 maja - podała spółka w komunikacie prasowym.

Z publicznej emisji akcji spółka pozyskała 6,8 mln zł.

Inwestorom przydzielono 3.419.011 akcji po cenie emisyjnej 2 zł.

bEhdKmkD

_ Środki pozyskane z oferty publicznej zostaną przeznaczone na rozszerzenie działalności holdingu o sprzedaż i leasing samolotów oraz ich komponentów. AerFinance Plc nabywać będzie statki powietrzne pochodzące przede wszystkim z licytacji bankowych i komorniczych _ - napisano w komunikacie.

_ Do tej pory prowadziliśmy działalność inwestycyjną, wspierając perspektywiczne podmioty z branży lotniczej oraz IT operujące na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W związku z faktem, że holding dynamicznie się rozwija, podjęliśmy decyzję o rozwinięciu drugiej gałęzi biznesu i rozpoczęciu inwestycji w nowym obszarze.Wypracowane zyski zostaną przeznaczone m.in. na kolejne przejęcia _ - powiedział cytowany w komunikacie Kolja Leo, prezes AerFinance.

AerFinance PLC powstał w 2006 roku, w latach 2008-2010 spółka notowana była na giełdzie we Frankfurcie. W związku z faktem, że główną działalność spółka prowadzi na terenie Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej, zarząd zdecydował o przeniesieniu akcji na polski rynek alternatywny.

bEhdKmkJ
bEhdKmle
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)