Notowania

acp
05.09.2008 12:37

Asseco SEE złożyło prospekt w KNF

Bałkańska część grupy Asseco, spółka Asseco South Eastern Europe (ASEE), złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na warszawskiej giełdzie planowany jest na IV kw. 2008 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Bałkańska część grupy Asseco, spółka Asseco South Eastern Europe (ASEE), złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na warszawskiej giełdzie planowany jest na IV kw. 2008 r. *

"W tym tygodniu złożyliśmy prospekt emisyjny Asseco South Eastern Europe do KNF. Spółka powinna zadebiutować na giełdzie w czwartym kwartale tego roku" - powiedziała PAP Katarzyna Drewnowska z Asseco Poland.

W skład grupy kapitałowej Asseco South Eastern Europe wchodzi obecnie siedem firm - rumuńskie: Net Consulting i FIBA Software, serbskie: Pexim, Pexim Cardinfo i Antegra oraz chorwackie: Arbor Informatyka i Logos.

ASEE podpisało niedawno komplet umów ze wszystkimi akcjonariuszami mniejszościowymi siedmiu spółek, wchodzących w skład grupy kapitałowej, które dotyczą konwersji akcji posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych poszczególnych spółek na akcje ASEE. ASEE w wyniku tych umów posiadać będzie 100 proc. głosów wszystkich siedmiu spółek. Po konwersji udział Asseco w kapitale zakładowym i głosach ASEE spadnie do 64,32 proc. z 99,97 proc. obecnie.

Według wcześniejszych nieoficjalnych szacunków planowany na 2008 r. wynik netto ASEE to około 16 mln euro przy 112 mln euro przychodów. Wartość emisji miała wynieść od 50 do 60 mln euro, a szacowana kapitalizacja po emisji to około 1-1,2 mld zł. Wcześniej prezes Asseco Poland Adam Góral oceniał, że ASEE może być drugą spółką IT na warszawskiej giełdzie pod względem kapitalizacji.

Asseco Poland informowało wcześniej o możliwości przejęcia przez ASEE rumuńskiej spółki Siveco. Rozmowy w tej sprawie miały zakończyć się do końca sierpnia. Według informacji prasowych przejęcie Siveco stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na zbyt wysokie oczekiwania sprzedających.

Drewnowska poinformowała, że ASEE pracuje nad kolejnymi przejęciami w regionie. "Prowadzimy rozmowy z innymi spółkami w tamtym regionie, aby przygotować pole do realizacji celów emisyjnych przez ASEE" - powiedziała rzeczniczka Asseco Poland.

Góral wcześniej informował, że ASEE prowadzi rozmowy w sprawie zakupu m.in. firm bułgarskich.

Tagi: acp, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz