Notowania

tps
23-07-2008 (15:15)

Biatel rozważa wejście na GPW

Spółka technologiczna Biatel może zostać upubliczniona w ciągu 2-3 lat, wynika z wypowiedzi Macieja Srebro, który w sierpniu zostanie jej prezesem. Srebro jest od dwóch lat prezesem Telekomunikacji Kolejowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Spółka technologiczna Biatel może zostać upubliczniona w ciągu 2-3 lat, wynika z wypowiedzi Macieja Srebro, który w sierpniu zostanie jej prezesem. Srebro jest od dwóch lat prezesem Telekomunikacji Kolejowej. *

_ Moim zadaniem, będzie przede wszystkim zwiększenie wartości spółki i przygotowanie jej do upublicznienia _ - powiedział Srebro dziennikarzom. Dodał, że wprowadzenie Biatela na giełdę będzie możliwe w ciągu 2-3 lat. Nie wykluczył, że alternatywą dla upublicznienia firmy może być wejście do niej inwestora strategicznego.

Głównym udziałowcem Biatela jest Stanisław Kalankiewicz, a inwestorem finansowym - fundusz AIG New Europe II.

Głównym obszarem działalności Biatela jest świadczenie usług telekomunikacyjnych dla firm. Spółka jest też m.in. producentem i integratorem technik telekomunikacyjnych, informatycznych oraz bezpiecznego i wydajnego przesyłu danych, w tym ich gromadzenia i przechowywania, Jego spółka zależna Netbud świadczy usługi outsourcingu infrastruktury Telekomunikacji Polskiej (TP SA).

Tagi: tps, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie