Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cena akcji Cyfrowego Polsatu ustalona na 12,5 zł

0
Podziel się:

Cena sprzedaży akcji Cyfrowego Polsatu w ofercie publicznej została ustalona na 12,5 zł wobec przedziału 10,8-13,8 zł. Łączna wartość oferty wyniesie 839 mln zł.

Cena akcji Cyfrowego Polsatu ustalona na 12,5 zł
(PAP/Leszek Szymański)

Cena sprzedaży akcji Cyfrowego Polsatu w ofercie publicznej została ustalona na 12,5 zł wobec przedziału 10,8-13,8 zł. Łączna wartość oferty wyniesie 839 mln zł.

Spółka podała też, że ostatecznie w ofercie publicznej znalazło się 67.081.250 akcji serii E. Oferta miała początkowo obejmować do 75 mln istniejących akcji serii E.

Do Transzy Inwestorów Indywidualnych trafi 6.500.000 akcji serii E, a 60.581.250 akcji zostanie zaoferowanych w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych, w tym 30.724.481 akcji w ramach Oferty Międzynarodowej.

Spółka podała też w komunikacie prasowym, że popyt zgłoszony przez Inwestorów Instytucjonalnych podczas budowy księgi popytu kilkukrotnie przewyższył liczbę oferowanych akcji.

- _ Zakończyliśmy bardzo intensywną serię spotkań z inwestorami w Europie, a także USA. Bardzo pozytywnie odbierali nasze dotychczasowe osiągnięcia, rynek, na którym działamy, a także klarowną strategię _ - powiedział cytowany w komunikacie Dominik Libicki, Prezes Cyfrowego Polsatu.

- _ Jesteśmy bardzo zadowoleni z ustalonej ceny oferowanych akcji. Z niecierpliwością oczekujemy też współpracy pomiędzy naszymi dotychczasowymi akcjonariuszami, a nowymi inwestorami, którzy niebawem dołączą do spółki _ - dodał.

Spółka poinformowała, że przydział akcji wszystkim inwestorom przewidziany jest najpóźniej 30 kwietnia 2008 roku.

Cyfrowy Polsat podał, że w celu przeprowadzenia ewentualnych działań stabilizacyjnych wspierających cenę rynkową akcji po debiucie na giełdzie, wprowadzający (Polaris Finance) przyznał Menedżerowi Stabilizującemu (UBS Limited) opcję sprzedaży do 10 proc. akcji sprzedawanych w Ofercie Globalnej. Opcja ta może być wykonana w ciągu 30 dni od debiutu akcji Cyfrowego Polsatu na giełdzie.

Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się do niesprzedawania akcji Cyfrowego Polsatu w terminie 180 dni od debiutu Cyfrowego Polsatu na GPW. Ponadto spółka nie przeprowadzi w tym okresie nowych emisji akcji.

Od 10 do 24 kwietnia trwał book building tej największej platformy cyfrowej w Polsce.

Od 14 do 24 kwietnia trwały zapisy na akcje sprzedawane w transzy inwestorów indywidualnych. Zapisy w transzy instytucjonalnej odbędą się od 25 do 29 kwietnia.

Debiut Cyfrowego Polsatu na GPW planowany jest na 6 maja.

Papiery serii E sprzedawane są przez Polaris Finance BV, która miała 93,18 proc. akcji i 93,25 głosów na WZA Cyfrowego Polsatu. 85 proc. akcji Polaris kontroluje Zygmunt Solorz-Żak, a 15 proc. Hieronim Ruta.

Przy założeniu, że wszystkie oferowane akcje zostaną przydzielone inwestorom, to dotychczasowy większościowy akcjonariusz spółka Polaris Finance będzie miał 68,2 proc. akcji (78,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu). 85 proc. akcji Polaris kontroluje Pan Zygmunt Solorz-Żak, a 15 proc. Heronim Ruta.

Ponadto Zygmunt Solorz-Żak zachowa bezpośrednio 3,95 proc. akcji (4,66% głosów na walnym zgromadzeniu) Cyfrowego Polsatu. Pozostałe akcje należą do osób fizycznych, w tym kadry menedżerskiej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)