Notowania

gorenje
06.12.2013 13:43

Cena akcji Gorenje przeliczona na złote wynosi...

Cena oferowanych akcji spółki Gorenje, producenta sprzętu AGD, przeliczona na złote na potrzeby zapisów przez inwestorów detalicznych wynosi 18,10 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Cena oferowanych akcji spółki Gorenje, producenta sprzętu AGD, przeliczona na złote na potrzeby zapisów przez inwestorów detalicznych wynosi 18,10 złotego - poinformowała spółka.

Oferta publiczna Gorenje obejmuje do 10.440.835 akcji. Cena jednej akcji w ofercie została wcześniej ustalona na 4,31 euro, co oznacza, że maksymalna wartość oferty wyniesie 45 mln euro.

Oferta publiczna będzie realizowana w Słowenii i w Polsce. Obecnie akcje Gorenje notowane są na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Lublanie.

Zapisy dla inwestorów detalicznych odbędą się od 6 do 11 grudnia. Budowanie księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych w Polsce i zaproszonych inwestorów w Słowenii odbędzie się od 9 do 11 grudnia.

Zapisy w transzy dla inwestorów instytucjonalnych w Polsce i w transzy dla zaproszonych inwestorów w Słowenii potrwają od 12 do 17 grudnia. Globalnym koordynatorem oferty oraz współprowadzącym książkę popytu jest DM BZ WBK.

Tagi: gorenje, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz