Notowania

giełda
26.09.2014 13:22

Coccodrillo idzie na giełdę. Gdzie chcą eksportować?

Spółka podała, że liczy w 2014 roku na wzrost przychodów o 7,2 proc. do 159,4 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Właściciel marki Coccodrillo widzi duże szanse rozwoju na rynku Rumunii, Arabii Saudyjskiej oraz, w odleglejszej perspektywie, w Chinach. Spółka stawia na model franczyzowy - poinformowali przedstawiciele spółki.

W piątek grupa CDRL, właściciel marki Coccodrillo, ogłosiła, że z pierwotnej oferty publicznej do 1 mln akcji chce pozyskać około 20 mln zł. Środki mają trafić na inwestycje w sieć sklepów, rozwój sklepu internetowego oraz kapitał obrotowy.

W 2014 roku rozbudowa ma dotyczyć 31 lokalizacji w Polsce, 3 salonów agencyjnych na terenie Unii Europejskiej oraz 15 lokali poza Unią Europejską. W 2015 roku sieć sklepów ma wzrosnąć o 11 lokali handlowych w Polsce oraz o 22 salony agencyjne w pozostałych krajach Unii Europejskiej, a także zwiększenie sieci lokali w krajach poza Unią Europejską.

_ Poza rynkiem polskim również rynek rumuński wydaje się nam się bardzo perspektywiczny. W dłuższej perspektywie chcemy natomiast zwiększyć naszą obecność w Arabii Saudyjskiej oraz w Chinach, gdzie dotąd mamy odpowiednio cztery i dwa sklepy _ - powiedział prezes Marek Dworczak.

Prezes podał, że grupa chce sfinansować program inwestycyjny wyłącznie ze środków z emisji akcji oraz środków własnych. CDRL nie planuje ponownego wychodzenia na rynek obligacji. W październiku spółka spłaci 9,6 mln zł obligacji, wyemitowanych w 2011 roku. Papiery są notowane na rynku Catalyst.

Zarząd spółki, ze względu na inwestycje, nie przewiduje wypłat dywidendy w najbliższych dwóch latach.

Obecnie grupa CDRL posiadała sieć obejmującą 205 sklepów (własnych i agencyjnych) na terenie Polski, 119 sklepów na terenie pozostałych krajów Unii Europejskiej (w tym 35 sklepów w Rumunii) oraz 23 sklepy na terenie krajów poza Unią Europejską. Od 2010 roku grupa prowadzi również sklep internetowy.

Spółka odnotowuje około 66 proc. przychodów w złotówkach, a pozostałe w walutach obcych krajów, w których prowadzi sprzedaż. Koszty z kolei w ponad 90 proc. są denominowane w dolarze amerykańskim.

Przedstawiciele CDRL podali podczas konferencji, że po ośmiu miesiącach sprzedaż w porównywalnych z poprzednim rokiem lokalizacjach wzrosła o 1,4 proc. - _ Mocniejsza była natomiast poprawa zysków, ponieważ w zeszłym roku mieliśmy dużą wyprzedaż magazynów, realizowaną przy niskich marżach. Poprawiamy też strukturę produkcji i coraz więcej produkujemy w krajach o niższych kosztach pracy i niższych obciążeniach celnych, takich jak Bangladesz czy Birma _ - powiedział wiceprezes Tomasz Przybyła.

W prospekcie spółka podała, że liczy w 2014 roku na wzrost przychodów o 7,2 proc. do 159,4 mln zł. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację ma natomiast wzrosnąć o 81,3 proc. do 18,5 mln zł, a zysk netto o 258 proc. do 10,9 mln zł.

_ - Prognoza jest konserwatywna i ostrożnie przedstawia możliwości wzrostu w sezonowo lepszym drugim półroczu _ - powiedział Przybyła.

Grupa CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej na rynku polskim i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którą sprzedaje pod marką własną Coccodrillo. Działalnością uzupełniającą jest sprzedaż wyrobów producentów krajowych pod markami uzupełniającymi - głównie zabawek i akcesoriów.

Budowa księgi popytu w ofercie publicznej spółki rozpocznie się 6 października i potrwa do 8 października. Dzień później spółka poda cenę emisyjną i ostateczną liczbę akcji oferowanych. Zapisy dla instytucji potrwają od 9-15 października. Oferującym akcje jest Trigon Dom Maklerski.

Przedstawiciele oferującego podali, że w przypadku sprzedaży akcji CDRL po cenie maksymalnej prognozowany na 2014 rok poziom wskaźnika cena do zysku spółki wyniósłby 9,6.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz