Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Debiut Energi na GPW. Ile akcji dostaną inwestorzy?

0
Podziel się:

Maksymalny przydział akcji dla inwestorów indywidualnych w ofercie Energi został ustalony na 452 akcje.

Debiut Energi na GPW. Ile akcji dostaną inwestorzy?
(REPORTER)

Maksymalny przydział akcji dla inwestorów indywidualnych w ofercie Energi został ustalony na 452 akcje - podała Energa.

_ - W związku ze złożeniem zapisów przez inwestorów indywidualnych łącznie na liczbę akcji oferowanych większą niż liczba akcji oferowanych przeznaczonych do przydziału inwestorom indywidualnym, maksymalny przydział został ustalony w wysokości 452 akcji oferowanych _ - napisano w komunikacie.

Oznacza to, że inwestorom indywidualnym, którzy złożyli zapisy na większą liczbę akcji niż maksymalny przydział, zostały przydzielone 452 akcje. Zapisy inwestorów indywidualnych, które opiewały na liczbę akcji mniejszą lub równą maksymalnemu przydziałowi, zostały zrealizowane w pełni.

Resort skarbu informował dwa dni temu w komunikacie, że popyt na akcje Energi kilkukrotnie przekroczył oferowaną pulę akcji w każdej z trzech transz, a inwestorzy indywidualni łącznie złożyli ponad 72 tys. zapisów.

Inwestorzy składający zapisy w transzy dużych inwestorów indywidualnych mogli zapisywać się na maksymalnie 6 tys. akcji Energi. W transzy małych inwestorów indywidualnych inwestor mógł maksymalnie złożyć zapis na 1500 akcji.

Oferta publiczna Energi obejmuje 141.522.067 akcji należących do Skarbu Państwa, stanowiących 34,18 proc. kapitału spółki. Sprzedający podał, że ostateczna liczba akcji oferowanych w ramach oferty wynosi 127.369.861 akcji, zaś liczba akcji serii AA objętych opcją nadprzydziału, niebędącą częścią oferty, wynosi 14.152.206 akcji.

Sprzedający zdecydował o zwiększeniu liczby akcji oferowanych inwestorom indywidualnym do 24.369.952 akcji. Ostateczna liczba akcji oferowanych dużym inwestorom indywidualnym wynosi 7.076.103 akcji. Z kolei w transzy inwestorów instytucjonalnych jest 95.923.806 akcji.

Cena sprzedaży akcji Energi dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 17 zł wobec ceny maksymalnej na poziomie 20 złotych. Debiut spółki na GPW planowany jest na około 11 grudnia.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. W 2012 roku grupa miała przychody w wysokości 11,2 mld zł, EBITDA w wysokości 1,6 mld zł oraz zysk netto w wysokości 456 mln zł. W okresie dziewięciu miesięcy zakończonych 30 września 2013 r. przychody grupy wyniosły 8,5 mld zł, EBITDA wyniosła 1,5 mld zł, a zysk netto 598 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)