Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Debiut Peixin. Pierwsza chińska spółka już jutro na GPW

0
Podziel się:

Oferta publiczna Peixin objęła ostatecznie 1 mln akcji, w tym 200 tys. akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych.

Debiut Peixin. Pierwsza chińska spółka już jutro na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJIZIkB

Chińska spółka Peixin International Group zadebiutuje na rynku równoległym warszawskiej giełdy w środę, 9 października - podała GPW. Do obrotu trafi 13 mln akcji spółki.

Oferta publiczna Peixin objęła ostatecznie 1 mln akcji, w tym 200 tys. akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych. Cena emisyjna została ustalona na 16 zł. Pierwotnie oferta Peixin obejmowała 4 mln akcji, których cena maksymalna była ustalona na 25 złotych.

Peixin to chińska spółka zajmująca się produkcją maszyn i linii produkcyjnych do wytwarzania artykułów higienicznych. W 2012 r. Peixin miał 11,4 mln euro zysku netto wobec 8,2 mln euro rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 13,83 mln euro z 9,6 mln euro. Przychody zwiększyły się do 46,5 mln euro z 32,84 mln euro.

bEJIZIkD
Czytaj więcej w Money.pl
Znamy cenę akcji pierwszej chińskiej spółki na GPW Jeden papier będzie można nabyć za 16 zł. Do obrotu ma trafić milion akcji.
Właściciel Żołądkowej Gorzkiej zmierza na giełdę w Londynie Spółka posiada w portfolio 25 marek i eksportuje swoją produkcję do ponad 40 krajów na świecie. Liczy na pozyskanie 52 mln funtów.
Ile akcji Energi na sprzedaż? Resort skarbu... Ministerstwo Skarbu Państwa podtrzymuje, że w ofercie publicznej sprzeda do 35 procent akcji Energii - poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.
bEJIZIle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)