Notowania

Decyzja w sprawie debiutu Banku Pocztowego znów odłożona

Przedstawiciele spółki tłumaczą to trudną sytuacją na rynku kapitałowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sludgegulper/CC/Flickr)

Rada nadzorcza Banku Pocztowego oraz komitet sterujący, w skład którego wchodzą przedstawiciele głównych akcjonariuszy oraz przedstawiciele zarządu banku, zdecydowali o przełożeniu decyzji w sprawie debiutu na giełdzie Banku Pocztowego do jesieni, poinformował wiceprezes Banku Pocztowego Szymon Midera._ _

_ - Członkowie rady nadzorczej Banku Pocztowego, jak i komitetu sterującego projektami dokapitalizowania, przychylili się do naszej propozycji, aby nie przeprowadzać oferty pierwotnej w pierwszym półroczu br. W obecnej sytuacji na rynkach kapitałowych trudno sobie wyobrazić IPO zakończone sukcesem _ - powiedział Midera.

_ - Kolejny możliwy termin na podejmowanie dalszych decyzji to jesień tego roku. Być może sytuacja rynkowa pozwoli na debiut banku na podstawie wyników za pierwsze półrocze 2012 _ - dodał.

Oferta publiczna akcji Banku Pocztowego i debiut na warszawskiej giełdzie są scenariuszem bazowym zapisanym w zaktualizowanej strategii banku na lata 2012-2015. Jednak rozważane są także inne opcje dokapitalizowania banku, zarówno przez obecnych akcjonariuszy, jak i inwestorów finansowych.

Z informacji wynika, że Poczta Polska gotowa jest wyłożyć kwotę około 90 mln zł na wzmocnienie kapitałów banku. Obecnie trwają uzgodnienia z drugim udziałowcem - PKO Bankiem Polskim dotyczące kwoty oraz sposobu dokapitalizowania Banku Pocztowego.

We wrześniu ubiegłego roku Bank Pocztowy zawiesił w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) postępowanie o zatwierdzenie prospektu emisyjnego ze względu na załamanie się koniunktury na rynkach kapitałowych i niepewną sytuację makroekonomiczną w Europie.

W lutym tego roku prezes Poczty Polskiej i przewodniczący rady nadzorczej Banku Pocztowego Jerzy Jóźkowiak informował, że do połowy tego roku główny akcjonariusz zdecyduje o sposobie i kwocie dokapitalizowania Banku Pocztowego. Poczta Polska posiada 75 procent minus jedna akcja udziałów w Banku Pocztowym, a drugim akcjonariuszem, posiadającym 25 procent plus jedna akcja, jest PKO BP.

Czytaj więcej o debiutach giełdowych w Money.pl
Ważny bank coraz bliżej debiutu giełdowego Bank Pocztowy planuje, że do 2015 roku liczba jego klientów detalicznych i mikroprzedsiębiorstw wzrośnie do 3 mln z 1,06 mln pod koniec 2011 roku.
Debiut Facebooka na giełdzie. To musisz wiedzieć! Jest szansa na zainwestowanie w najpopularniejszy serwis społecznościowy świata. Sprawdź, czy warto.
Debiut Facebooka zrobi z nich miliarderów. Zobacz galerię Na IPO serwisu zarobi nie tylko Mark Zuckerberg. Miliarderem zostanie m.in. jego kolega z akademika. Są też wielcy przegrani.
Tagi: bank pocztowy na giełdzie, bank pocztowy, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz