Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Długie Rozmowy chcą kupić eTel Polska

0
Podziel się:

Długie Rozmowy SA startuje w przetargu na zakup firmy eTel Polska. Na początku października spółka chce również złożyć prospekt do KNF, aby przeprowadzić ofertę na przełomie roku.

Długie Rozmowy chcą kupić eTel Polska
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Spółka telekomunikacyjna Długie Rozmowy SA startuje w przetargu na zakup firmy eTel Polska. Na początku października spółka chce złożyć prospekt do KNF, aby przeprowadzić ofertę na przełomie roku.

"Bierzemy udział w przetargu na zakup firmy eTel Polska. To jest atrakcyjny podmiot do przejęcia. Telekom Austria wystawił grupę firm z Centralnej Europy na sprzedaż. Oferty na kupno eTel Polska mają zostać złożone w przyszłym tygodniu. Sprzedaż jest zaplanowana do końca grudnia" - mówi prezes DR SA Andrzej Bińkowski.

"Podpisaliśmy już list intencyjny w sprawie udziału w przetargu. Do 5 października złożymy ofertę. eTel Polska jest interesującą firmą komplementarną do naszej działalności. Ma mniej rozbudowaną sieć z TPSA, co powoduje, że dodatkowe synergie powstaną po jej przejęciu" - dodał.

_ Firma eTel Polska założona została w 2000 roku i należała do międzynarodowej grupy eTel Group. Pod koniec ubiegłego roku grupa sprzedała firmy eTel w Austrii, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Czechach i Niemczech spółce Telekom Austria AG. _eTel Polska oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla firm, obejmujące wysokiej klasy transmisję głosu wraz z usługami dodanymi, transmisję danych oraz usługi internetowe.

Bińkowski podtrzymał w czwartek wcześniejsze zapowiedzi przeprowadzenia publicznej oferty Długich Rozmów na przełomie roku. "Planujemy, że prospekt emisyjny zostanie złożony na początku października" - powiedział.

Model biznesowy spółki telekomunikacyjnej Długie Rozmowy oparty jest na sprzedaży usług partnerom na rynku hurtowym oraz klientom na rynku usług detalicznych. Firma posiada 47 punktów styku z telekomunikacją Polską.

W marcu 2007 roku jako pierwszy operator w Polsce zawarła umowę z TP w oparciu o płaską stawkę interkonektową. Oferta obejmuje także usługi połączeń lokalnych, międzymiastowych, międzynarodowych i do sieci komórkowych, dostęp do Internetu dial-up w ramach umowy o preselekcję oraz usługi dla operatorów.

Od czerwca tego roku, korzystając z łączy TP SA, spółka DR SA świadczy usługi szybkiego dostępu do Internetu w technologii xDSL oraz usługę abonamentu. Do 2009 roku firma planuje osiągnąć poziom 200.000 klientów detalicznych.

Przychody DR SA, która zatrudnia 52 osoby, wyniosły w 2006 roku ponad 84 mln zł, przy 4,7 mln zysku EBITDA.

Jedynym akcjonariuszem DR SA jest fundusz Nordkapp Equity Partners LLC, kontrolowany przez prezesa Bińkowskiego.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)