Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
infosystems
24.10.2007 10:19

Dobry start spółki Infosystems

Kurs praw do akcji spółki informatycznej Infosystms wzrósł na otwarciu w debiucie o 22,92 proc. do 7,99 zł. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kurs praw do akcji spółki informatycznej Infosystms wzrósł na otwarciu w debiucie o 22,92 proc. do 7,99 zł. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect.

Oferta Infosystems została przeprowadzona w drodze private placement (emisji prywatnych) i obejmowała 487.076 nowych akcji serii B. W ofercie spółka pozyskała około 3 mln złotych.

Infosystems zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm z branży motoryzacyjnej i poligraficznej. Głównym produktem Infosystems jest Printmanager, działający w 20 firmach sektora poligraficznego.

Strategiczne cele Infosystems to rozwój systemu Printmanager, poszerzenie oferty o rozwiązania zintegrowane i uzupełniające (systemy finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe) poszerzenie oferty dla branży poligraficznej o dystrybucję specjalistycznego oprogramowania graficznego oraz adaptacja własnych rozwiązań do podobnej specyfiki produkcji w innych branżach.

Poza tym spółka planuje ekspansję na rynkach zagranicznych głównie w Niemczech i na Ukrainie, a w późniejszym okresie w Rosji, Austrii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Spółka nie wyklucza także akwizycji spółek, które mają komplementarne produkty.

Tagi: infosystems, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz