Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

e-Muzyka zadebiutuje na NewConnect

0
Podziel się:

e-Muzyka, spółka działająca na rynku mediów cyfrowych planuje pozyskać z prywatnej emisji akcji skierowanej do grupy wybranych inwestorów indywidualnych 1,6 mln zł.

e-Muzyka zadebiutuje na NewConnect

e-Muzyka, spółka działająca na rynku mediów cyfrowych planuje pozyskać z *prywatnej emisji akcji skierowanej do grupy wybranych inwestorów indywidualnych 1,6 mln zł. *

Środki pozyskane w ramach emisji prywatnej zostaną wykorzystane przede wszystkim na zbudowanie kompleksowej platformy informatycznej do obsługi sprzedaży plików cyfrowych oraz zakup i poszerzenie oferty kontentu multimedialnego.

_ W kolejnym kroku, spółka rozważa możliwość kolejnej emisji akcji i "przeprowadzkę" na rynek regulowany (GPW)
na przełomie 2008 r. i 2009 r. _

e-Muzyka posiada 70 proc. udziału w rynku rozpowszechniania cyfrowej muzyki w Polsce. Spółka zamierza podpisać kolejne umowy z operatorami telefonii komórkowej Orange i Play, a także rozszerzyć dotychczasową współpracę z Polkomtelem. Trwają również negocjacje w sprawie zawarcia umowy z telewizją TVN.

"Realizacja zapowiadanych umów z nowymi partnerami pozwoli spółce na realizację przychodów ze sprzedaży w latach 2007 r. - 2008 r. na poziomie odpowiednio 4,9 mln zł oraz 7,5 mln zł (dla porównania w 2006 r. przychody Spółki wynosiły 3 mln zł). Jednocześnie spółka planuje osiągnięcie wyniku netto odpowiednio 144 tys. zł w 2007 roku oraz 503 tys. zł w 2008" - czytamy w komunikacie.

Opierając się na danych rynkowych spółka prognozuje dynamiczny wzrost cen sprzedaży licencji cyfrowych utworów muzycznych z obecnego poziomu 10-15 proc. do 20-25 proc. w ciągu najbliższych 2 lat. Jednocześnie można zaobserwować wyraźny roczny wzrost wartości całego krajowego rynku usług premium o 30 proc., który jeszcze w 2004 roku szacowany był na 300 mln zł, a w 2006 roku już na 600 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)