Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Holding zbrojeniowy może wejść na giełdę

0
Podziel się:

Bumar powinien zostać przekształcony w spółkę akcyjną do końca tego roku. Władze spółki nie wykluczają, że firma może potem rozpocząć przygotowania do wejścia na GPW.

Holding zbrojeniowy może wejść na giełdę
(Morrbyte/Dreamstime)
bEKWBlKd

_ - Zakładamy, że przed końcem roku zostanie zakończone przekształcenie w spółkę akcyjną _ - powiedziała wiceprezes ds. finansowych Aldona Wojtczak. Zaznaczyła, że przekształcenie w SA jest związane z konsolidacją wewnątrz grupy, która musi być zakończona najpierw.

Wiceprezes dodała, że w przyszłości firma ma zostać dokapitalizowana i nie wykluczyła, że sposobem na to może być wprowadzenie na giełdę. Podkreśliła jednak, że decyzje nie zapadły i leżą w gestii resortu skarbu.

W zeszłym roku media informowały, że Bumar może trafić na giełdę w 2012 r. Rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP)
Maciej Wewiór deklarował, że Bumar nie zostanie sprzedany zagranicznemu inwestorowi.

bEKWBlKf

W czwartek Bumar oraz IBM poinformowały, że zakończyły blisko trzyletni proces wdrażania w firmie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem (SAP ERP)
. System, wspólnie z wdrażanym oprogramowaniem IBM Cognos, wspiera nowy model zarządzania w grupie. Spółki podały, że wdrożenie systemu do zarządzania zajęło blisko trzy lata. W pierwszej kolejności wdrożono część finansowo-księgową i kontrolingową systemu. IBM dostarczył również platformę POWER i5 oraz bazę danych IBM DB2.

_ - Wdrożony system SAP ERP to sprawdzone na rynku narzędzie do obsługi finansowej przedsiębiorstwa. Jest używany przez ponad 95% firm zbrojeniowych na świecie _ - powiedziała dziennikarzom Anna Sieńko, szefowa IBM na Polskę i kraje bałtyckie.

Grupa Kapitałowa Bumar powstała w 2002 r. Obecna strategia rozwoju i restrukturyzacji firmy opiera się na zapisach rządowej strategii konsolidacji i wspierania rozwoju polskiego przemysłu obronnego w latach 2007-2012.

Bumar sp. z o.o. jest czołowym polskim dostawcą i eksporterem uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego. Narodowy koncern Bumar tworzą: Bumar sp. z o.o., która jest podmiotem dominującym w grupie oraz 40 spółek, w tym spółki zależne, stowarzyszone oraz spółki zagraniczne. W grupie Bumar 20 spółek to spółki polskiego przemysłu obronnego o specjalizacji radarowej, rakietowej i amunicyjnej, wozów bojowych oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza.

bEKWBlKl

Strukturę Grupy Bumar tworzą dwie produktowe podgrupy kapitałowe: Bumar Amunicja SA i Bumar Żołnierz SA oraz dwie dywizje: Bumar Elektronika i Bumar Ląd, które działają w formie konsorcjów. W strukturze Grupy Bumar funkcjonują również dwie spółki handlowe. Roczne przychody Bumaru to ponad 2 mld zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEKWBlKG
erp
msp
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)