Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Holenderski deweloper chce zadebiutować na GPW

0
Podziel się:

Plaza Centers, holenderski deweloper centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Holenderski deweloper chce zadebiutować na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Plaza Centers, holenderski deweloper centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Spółka złożyła już prospekt w holenderskim Urzędzie Nadzoru nad Rynkami Finansowymi AFM. Akcje Plaza Centers będą wprowadzone do obrotu na warszawskiej giełdzie na zasadzie dual listing.

Spółka Plaza Centers notowana jest już na głównym parkiecie London Stock Exchange.

"Planujemy wkrótce wprowadzić akcje Plaza Centers do obrotu na warszawskiej giełdzie, równolegle do notowań w Londynie. Polska jest jednym z głównych rynków naszej działalności. Jesteśmy jednocześnie czołowym deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie dlatego chcemy ułatwić inwestorom z tej części Europy nabywanie akcji naszej spółki" - powiedział Ran Shtarkman, prezes Plaza Centers NV.

Grupa, na czele której stoi holenderska spółka Plaza Centers NV, obecna jest w Europie Środkowo-Wschodniej od 1996 r. Od tego czasu zrealizowała 26 projektów, z czego 7 w Polsce (Sadyba Best Mall (Warszawa), Kraków Plaza, Poznań Plaza, Ruda Śląska Plaza, Rybnik Plaza, Sosnowiec Plaza i Lublin Plaza).

Obecnie spółka realizuje 25 projektów deweloperskich (głównie centra handlowo-rozrywkowe i inne duże projekty obejmujące również powierzchnie biurowe, mieszkania i hotele). Cztery z tych projektów realizowane są w Polsce.

Od listopada 2006 r. Plaza Centers jest notowana na głównym rynku London Stock Exchange. Debiut spółki poprzedziła oferta publiczna akcji o wartości ok. 166 mln funtów brytyjskich. Głównymi celami emisji były finansowanie bieżących przedsięwzięć, nabycie nowych projektów w Europie Środkowo-Wschodniej i rozwój działalności w Indiach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)