Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hydrobudowa Włocławek nie wyklucza kolejnych emisji

0
Podziel się:

Hydrobudowa Włocławek może przeprowadzić w przyszłym roku dwie emisje akcji, jedną na pozyskanie kapitału obrotowego, a drugą na połączenie z Hydrobudową 9 i Metoreksem.

Hydrobudowa Włocławek nie wyklucza kolejnych emisji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUBOFKJ

*Hydrobudowa Włocławek może przeprowadzić w przyszłym roku dwie emisje akcji, jedną na pozyskanie kapitału obrotowego, a drugą na połączenie z Hydrobudową 9 i Metoreksem. *

"Nie wykluczone, że Hydrobudowa Włocławek przeprowadzi emisję w
celu pozyskania kapitału obrotowego, jeśli zdobędzie duży kontrakt
i będzie potrzebowała środków na jego realizację" - mówi Jerzy Wiśniewski, szef PBG, spółki kontrolującej 76 proc. Hydrobudowy Włocławek.

Dodał, że spółka może przeprowadzić kolejną emisję dla akcjonariuszy Hydrobudowy 9 i Metoreksu, z które to spółki mają zostać połączone z włocławską Hydrobudową.

bEUBOFKL

Według Wiśniewskiego decyzja w sprawie emisji na kapitał obrotowy może zapaść jeszcze w tym roku, a w sprawie ewentualnej emisji połączeniowej, do połowy roku przyszłego.

Szef PBG nie zaznaczył jednocześnie, że zanim ewentualne emisje będą przeprowadzone, to prawdopodobnie dojdzie do splitu akcji Hydrobudowy Włocławek, aby poprawić płynność.

"Rozważamy też możliwość sprzedaży 4 proc. pakietu akcji Hydrobudowy Włocławek, który należy do kierownictwa PBG. Nie byłaby to jednak sprzedaż poprzez rynek, a w transakcjach pakietowych" - dodał.

Hydrobudowa Włocławek podała w środę przez sesją prognozę finansową, która zakłada, że jej zysk netto w 2007 roku wyniesie 35 mln zł, a przychody ze sprzedaży 511 mln zł. "Jest to prognoza konserwatywna i bardzo bezpieczna" - mówi prezes Hydrobudowy Włocławek, Tomasz Woroch.

bEUBOFKR

Dodał, że Hydrobudowa Włocławek ma już w portfelu kontrakty wartości 1,3 mld zł. Oczekuje ponadto podpisania kolejnych umów o wartości 300 mln zł. Spółka złożyła ponadto oferty w kontraktach za 500 mln zł, a zamierza wkrótce złożyć oferty warte 700 mln zł.

Hydrobudowa Włocławek połączyła się niedawno z Hydrobudową Śląsk. Akcjonariusze Hydrobudowy Śląsk dostali 0,3873 akcji Hydrobudowy
Włocławek w zamian za jedną akcję śląskiej.

Po połączeniu PBG kontroluje 76 proc. kapitału nowej firmy.

bEUBOFLm
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)