Notowania

inteliwise
25.02.2008 11:56

InteliWISE pozyska pieniądze i wejdzie na NewConnect

Spółka IT InteliWISE chce pozyskać kilka milionów złotych od obecnych inwestorów lub z emisji prywatnej. Na przełomie marca i kwietnia firma chce zadebiutować na NewConnect.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Spółka IT InteliWISE chce pozyskać kilka milionów złotych od obecnych inwestorów lub z emisji prywatnej, poinformował agencję ISB prezes spółki Marcin Strzałkowski.

Na przełomie marca i kwietnia firma planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

- _ Po dwóch latach intensywnych prac rozwojowych nad naszym produktem z sukcesem wdrożyliśmy pilotażowe projekty. Obecnie zamierzamy rozbudować kanały sprzedaży i rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne _ - powiedział Strzałkowski w wywiadzie dla ISB.

IW dostarcza rozwiązania oparte o technologie inteligentne, wspierające wyszukiwanie informacji, marketing, sprzedaż i obsługę klientów - firmom, prowadzącym biznes w internecie. Mogą służyć m.in. do automatyzacji obsługi klienta obsługiwanego poprzez stronę www, albo callcenter.

Strategicznymi partnerami spółki są grupa Asseco/Prokom i Intel Capital. Współdziałają z IW przy rozwoju technologii i wspierają jego kanał dystrybucji. Dzięki posiadanym opcjom łączny udział obu firm w kapitale spółki, który wynosi teraz 10% (tylko Asseco/Prokom) może zostać podniesiony do 30%. Pozostałe 70% jest kontrolowanych przez trzech założycieli firmy.

- _ Chcemy zachować kontrolę nad firmą, spółka wyemituje nowe akcje, ale na udziały założycieli będzie nałożony lockup _ - powiedział Strzałkowski.

W przyszłym roku spółka planuje osiągnąć przychody w wysokości ok. 1 mln zł.- _ Porównujemy się do zachodnich spółek o podobnym profilu, to firmy o przychodach rzędu 50-100 mln USD rocznie i dwucyfrowej dynamice wzrostu _ - powiedział Strzałkowski.

Firma prowadzi proces, który ma zaowocować kilku wnioskami o patenty w USA, w tej chwili rejestruje tam dwa swoje patenty. Firma zaprojektowała m.in. awatar w kiosku informacyjnym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w sali notowań NewConnect.

- _ Mamy gotowy produkt dla dużych przedsiębiorstw, ale oceniamy że za kilka lat połowę naszych przychodów będą generować rozwiązania dla małych firm, które będą chciały wydać kilkanaście-kilkadziesiąt dolarów miesięcznie na nowoczesne rozwiązania informatyczne dla obsługi klientów _ - powiedział Strzałkowski.

Tagi: inteliwise, debiut, ipo, newconnect, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz