Notowania

giełda
03.01.2012 11:04

Kancelaria Medius planuje debiut na NewConnect

Kancelaria Medius, firma specjalizująca się w obrocie wierzytelnościami, rozpoczęła ofertę prywatną akcji o wartości 0,5 mln zł, podała spółka w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)

Kancelaria Medius, firma specjalizująca się w obrocie wierzytelnościami, rozpoczęła ofertę prywatną akcji o wartości 0,5 mln zł, podała spółka w komunikacie. Debiut na NewConnect planowany jest na przełom stycznia i lutego.

_ - Większość przychodów spółki pochodzi z windykacji należności konsumenckich dla sektora małych i średnich firm. Klienci ci coraz częściej potrzebują outsourcingu tego typu usług, a Kancelaria Medius proponuje im także wykup wierzytelności. Dzięki środkom z emisji chcemy rozbudować m.in. call center i zapewnić im nie tylko obsługę wierzytelności, ale także doradztwo prawne i finansowe _ - powiedział prezes spółki Michał Imiołek, cytowany w komunikacie.

Firma swojej szansy upatruje w wykupie wierzytelności, które mają przyczynić się do zwiększenia zysku w roku 2012 o 75 procent. Strategia przewiduje także sprzedaż pakietów abonamentowych, podano w informacji.

Od roku 2009 Klientami kancelarii było ponad 400 przedsiębiorstw, w tym Grupa ITC, jedna z największych w Polsce firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu human resources. W procesie pozyskania kapitału i wejścia na rynek kapitałowy Kancelarię Medius wspiera EBC Solicitors, który wprowadził na rynek m.in. Platinium Properties Group.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz