Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM wprowadzi Dialog na GPW

0
Podziel się

Zarząd KGHM zdecydował o ofercie publicznej Telefonii Dialog, w której sprzedawane będą akcje nowej emisji, oraz o wejściu spółki na GPW. Planowany termin to przełom I i II kwartału 2008 roku.

KGHM wprowadzi Dialog na GPW
(ITAR TASS/PAP)
bDYcPMCZ

Zarząd KGHM zdecydował o ofercie publicznej Telefonii Dialog, w której sprzedawane będą akcje nowej emisji, oraz o wejściu spółki na GPW.

Po sprzedaży nowej emisji udział koncernu miedziowego, który ma obecnie 100 proc. akcji Dialogu, ma wynieść nie mniej niż 65 procent.

"Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że dnia 5 grudnia 2007 r. wyraził zgodę na sprzedaż akcji nowej emisji spółki Telefonia Dialog S.A. w drodze oferty publicznej oraz ubieganie się o wprowadzenie akcji tej spółki do obrotu na rynku regulowanym w Polsce" - napisano.

bDYcPMDb

"KGHM Polska Miedź S.A. jest 100 proc. właścicielem spółki Telefonia Dialog S.A. Zakłada się, że po sprzedaży akcji nowej emisji udział KGHM Polska Miedź S.A. w kapitale zakładowym tej spółki wyniesie nie mniej niż 65 proc. Ostateczna decyzja właścicielska co do debiutu Spółki Telefonia Dialog S.A. zostanie podjęta po zakończeniu procesu budowania księgi popytu i podaży" - dodano.

Oferta publiczna Dialogu planowana jest na przełom I i II kwartału 2008 roku - poinformował Piotr Siemion, zarządzający portfelem aktywów telekomunikacyjnych w KGHM.

"Realistycznie oferta publiczna Telefonii Dialog może się odbyć na przełomie I i II kwartału przyszłego roku" - powiedział Siemion.

KGHM podał w komunikacie, że ostateczna decyzja właścicielska, co do debiutu Dialogu zostanie podjęta po zakończeniu procesu budowania księgi popytu i podaży.

bDYcPMDh

Przedstawiciele KGHM informowali wcześniej, że Telefonia Dialog ma wejść na warszawską giełdę w pierwszym kwartale 2008 roku.

Telefonia Dialog chce połowę środków z nowej emisji akcji przeznaczyć na rozwój organiczny, a połowę na akwizycje. Firma telekomunikacyjna prowadzi rozmowy w sprawie przejęć podmiotów z branży.

Po trzech kwartałach tego roku przychody Dialogu wyniosły 363,53 mln zł, co oznacza spadek o 3 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. EBITDA wyniosła po trzech kwartałach tego roku 102,94 mln zł i była niższa niż rok wcześniej o 9 proc. Natomiast zysk netto spadł po trzech kwartałach 2007 o 46 proc., do 21,36 mln zł.

bDYcPMDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)