Notowania

gpw
11.04.2011 13:48

Kino Polska i Grupa ADV debiutują na GPW

Spółka przydzieliła całą ofertę, czyli 4 mln akcji, z czego 1 mln akcji w transzy małych inwestorów, a 3 mln akcji w transzy dużych inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Kino Polska TV zadebiutuje na warszawskim 12 kwietnia. Spółka przydzieliła całą ofertę, czyli 4 mln akcji, z czego 1 mln akcji w transzy małych inwestorów, a 3 mln akcji w transzy dużych inwestorów. Akcje Kino Polska sprzedawane były po 9,5 zł za sztukę. Redukcja zapisów w transzy małych inwestorów wyniosła 90,9 procent. *

W 2010 roku szacunkowe przychody spółki wyniosły 50,6 mln zł wobec 35,2 mln zł w 2009 roku, zysk EBIT 11 mln zł wobec 7,5 mln zł, a zysk netto 9 mln zł wobec 6,1 mln zł.

Pozyskane z emisji pieniądze spółka chce przeznaczyć na rozwój oferty programowej, inwestycje w infrastrukturę oraz poszerzenie oferty o nowe kanały tematyczne zarówno oparte na formule Kino Polska (Kino Polska HD i Kino Polska Muzyka), jak również stacje telewizyjne z rodziny FilmBox.

Telewizja Kino Polska rozpoczęła emisję programu pod koniec 2003 roku i ma w swoim programie polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, seriale oraz kroniki filmowe. Obecnie jest dostępna na wszystkich platformach cyfrowych oraz u większości operatorów kablowych i dociera do ponad 5,5 mln gospodarstw domowych. Kino Polska TV jest także producentem i dystrybutorem kanałów tematycznych z rodziny FilmBox, a od 2010 roku produkuje programy na terytorium Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier.

Kino Polska TV jest także właścicielem większościowego pakietu udziałów w Stopklatce - serwisie internetowym o tematyce filmowej.

Głównym akcjonariuszem Kino Polska TV jest grupa multimedialna SPI International Polska, która ma 91,57 proc. akcji.

Grupa ADV, której akcje obecnie notowane są na NewConnect, w środę 13 kwietnia zadebiutuje na rynku regulowanym GPW.

Komisja Nadzoru Finansowego 31 marca zatwierdziła prospekt emisyjny Grupy ADV w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym 1.821.415 akcji serii A oraz 2 mln akcji serii B.

Grupa ADV jest grupą firm działających w trzech obszarach: digital, innowacyjnych technologii oraz e-commerce. W skład grupy wchodzi sześć spółek zależnych oraz dwie marki produktowe. Grupa ADV jest notowana na NewConnect od października 2007 roku.

ZOBACZ NOWY SERWIS SPECJALNY MONEY.PL Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: gpw, kino polska, grupa adv, ipo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz