Notowania

atrem
11.06.2008 14:27

KNF zatwierdził prospekt spółki Atrem

KNF zatwierdziła prospekt spółki Atrem, oferującej usługi w zakresie zaplecza inżynieryjnego dużych projektów budowlanych, w związku z jej pierwszą ofertą publiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*KNF zatwierdziła prospekt spółki Atrem, oferującej usługi w zakresie zaplecza inżynieryjnego dużych projektów budowlanych, w związku z jej pierwszą ofertą publiczną. *

Atrem zaoferuje do 3,3 mln nowej serii C i do 170 tys. akcji serii A. Spółka ubiega się o wprowadzenie do obiegu akcji i praw do akcji serii C oraz 1.370.000 akcji serii A. Oferującym jest DM BZ WBK.

Atrem złożył prospekt pod koniec marca tego roku.

Atrem oferuje kompleksowe usługi w zakresie szeroko rozumianego zaplecza inżynieryjnego dużych projektów budowlanych, tj. aparatury kontrolno-pomiarowej, automatyki, elektroenergetyki oraz informatyki. Do głównych klientów spółki należą przede wszystkim firmy gazownicze i budowlane jak m.in. giełdowe Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz grupa PBG.

Największym akcjonariuszem Atrem jest Konrad Śniatała, który kontroluje 78,1% akcji Atrem.

Grupa kapitałowa Atrem (w jej skład wchodzi spółka Contrast, którą Atrem kontroluje w 75%) osiągnęła 52,5 mln zł przychodów w 2007 roku, co oznacza wzrost o 34% r/r. Wynik EBITDA wyniósł w 2007 roku ok. 6,8 mln zł, co oznacza wzrost o 44%. Zysk netto wzrósł o 67% do 3,9 mln zł.

Tagi: atrem, bzw, pbg, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz