Notowania

debiut
20.06.2011 11:29

Kolejna spółka biotechnologiczna na NewConnect?

Impomed Centrum, spółka biotechnologiczna z branży inżynierii komórkowej, planuje zadebiutować na rynku NewConnect na początku lipca, a z subskrypcji prywatnej firma planuje pozyskać 6-10 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Impomed Centrum, spółka biotechnologiczna z branży inżynierii komórkowej, planuje zadebiutować na rynku NewConnect na początku lipca, a z subskrypcji prywatnej firma planuje pozyskać 6-10 mln złotych. Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na rozwój działalności biotechnologicznej oraz rozbudowę istniejącego laboratorium.

Obecnie Impomed Centrum posiada laboratorium hodowli komórek ludzkich na potrzeby przeszczepów autologicznych pozwalających na regenerację kości oraz stawów. Korzystając ze wsparcia funduszy europejskich spółka rozwija własną działalność badawczo-rozwojową w zakresie biotechnologii i medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Impomed współpracuje z jednostkami naukowymi oraz bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej Ministerstwa Zdrowia. Impomed Centrum, który istnieje od 1996 roku jest dystrybutorem wysokospecjalistycznych wyrobów medycznych i współpracuje z ponad 120 ośrodkami opieki zdrowotnej w całej Polsce.

Obecnie Impomed Centrum oferuje udoskonaloną metodę autologicznych przeszczepów chrząstki, pozwalającą zregenerować zniszczony chorobą lub wypadkiem staw i przywrócić jego sprawność.

Spółka nie podała wyników finansowych, napisała jedynie, że w ciągu ostatnich czterech lat jej obroty wzrosły ponad dwukrotnie, a od dwóch lat, po okresie wzmożonych inwestycji, firma wypracowuje zyski.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: debiut, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz