Notowania

madkom
08.08.2012 14:24

Madkom zadebiutuje na NewConnect w czwartek

Madkom, firma z sektora IT, zadebiutuje w czwartek na NewConnect, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Madkom, firma z sektora IT, zadebiutuje w czwartek na NewConnect, poinformowała spółka. Będzie to 408. spółka notowana na alternatywnym rynku GPW oraz 60, która zadebiutuje na nim w tym roku.

Spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 1 mln zł. Akcje objęło sześciu inwestorów indywidualnych oraz dwóch instytucjonalnych.

_ Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na budowę nowych modułów oprogramowania, rozwój terytorialny sieci oddziałów oraz realizację większej ilości zleceń. Swoim zasięgiem działania chcemy objąć całą Polskę i wprowadzić do oferty innowacyjne w skali kraju rozwiązania produktowe, jak i nowy model świadczenia usług oparty na modelu Software as a Service (SaaS). Dzięki takiemu rozwiązaniu burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli zaliczyć wydatki na licencje do wydatków bieżących, a nam uda się zmniejszyć sezonowość przychodów, która występuje w naszej branży _ - powiedział prezes mówi Grzegorz Szczechowiak, cytowany w komunikacie.

W I kw. 2012 r. spółka miała 601 tys. zł straty. Przychody wyniosły 1,19 mln zł. Prognoza zakłada, że w całym roku osiągnie 302 tys. zł zysku przy przychodach na poziomie 6,07 mln zł.

_ Wygrane i podpisane w ostatnim czasie przetargi na realizację rozwiązań oferowanych przez naszą spółkę pokazują, że prognoza finansowa na 2012 r. jest niczym niezachwiana. Zakładamy dalszy dynamiczny wzrost przychodów, któremu towarzyszyć będzie wzrost zarówno zysku operacyjnego, jak i zysku na akcję. Spółka będzie koncentrowała się na swoich strategicznych priorytetach, co przyspieszy wzrost spółki przy zachowaniu wysokiej rentowności _ - powiedział Szczechowiak.

Madkom jest dostawcą i integratorem autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem w jednostkach samorządu terytorialnego. Głównym źródłem przychodów spółki jest sprzedaż własnego oprogramowania oraz świadczenie usług wdrożeniowych i szkoleń w zakresie oprogramowania.

Tagi: madkom, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz