Notowania

meridian properties
17.06.2013 08:46

Meridian Properties planuje debiut na GPW. Chce 200 mln euro

Meridian Properties, spółka zajmująca się inwestowaniem i zarządzaniem nieruchomościami, planuje IPO na rynku regulowanym GPW. Zakończenie procesu przewidziane jest na połowę lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Meridian Properties, spółka zajmująca się inwestowaniem i zarządzaniem nieruchomościami, planuje IPO na rynku regulowanym GPW. Zakończenie procesu przewidziane jest na połowę lipca. Szacunkowa wartość oferty wyniesie ok. 200 mln euro.

Meridian Properties planuje wykorzystać środki pozyskane w ramach oferty na: zakup pierwotnego portfela nieruchomości (106,1 mln euro), częściową spłatę kredytów bankowych związanych z pierwotnym portfelem (44,3 mln euro), finansowanie kolejnych akwizycji aktywów nieruchomościowych (41,1 mln euro) oraz prowizje i koszty związane z przeprowadzeniem oferty (8,5 mln euro)

Pierwotny portfel nieruchomości to dwanaście nieruchomości w ośmiu miastach w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii, obejmujących sześć biurowców oraz sześć obiektów handlowych o powierzchni najmu brutto 139.463 m kw. Wartość rynkowa nieruchomości na 31 marca 2013 wynosi 238,9 mln euro.

Oferta ma się składać z oferty publicznej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych i detalicznych w Polsce oraz oferty międzynarodowej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Polską.

Wyłącznym globalnym koordynatorem oferty oraz wyłącznym prowadzącym książkę popytu będzie Citi. Erste Bank oraz Raiffeisen będą sprawowały funkcję współmenedżerów oferty. W skład konsorcjum sprzedażowego wejdzie również Alpha Bank.

Meridian Properties jest spółką typu REIT (Real Estate Investment Trust), koncentrującą się na inwestowaniu i aktywnym zarządzaniu zdywersyfikowanym portfelem aktywów nieruchomościowych na rynkach wschodzących w Europie.

Tagi: meridian properties, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz