Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Perfect Line wejdzie na NewConnect

0
Podziel się

Warszawska spółka informatyczna Perfect Line w pierwszej połowie października planuje zadebiutować na NewConnect. Z oferty w trybie private placement chce pozyskać około 5-6 mln zł.

Perfect Line wejdzie na NewConnect
bDBptZmJ

Warszawska spółka informatyczna Perfect Line w pierwszej połowie października planuje zadebiutować na NewConnect. Z oferty w trybie private placement chce pozyskać około 5-6 mln zł.

"Planowaliśmy debiut na NewConnect na 19 września, ale ze względu na procedury związane z przekształceniem w spółkę akcyjną będzie to około 2-3 tygodnie później" - prezes spółki Łukasz Mleczko.

"Z oferty w trybie private placement chcemy pozyskać około 5-6 mln zł. Pozyskane środki wydamy głownie na rozwój wewnętrzny: zatrudnienie nowych pracowników, prace badawcze związane z rozwojem własnego oprogramowania, pracujemy też nad dwoma projektami związanymi z telekomunikacją, które wymagają inwestycji w infrastrukturę, ale one na razie są poufne" - dodał.

bDBptZmL

Obecnie udziałowcami Perfect Line są Łukasz i Rafał Mleczko. Po ofercie private placement w rękach obecnych właścicieli będzie ponad 60 proc. akcji spółki.

Mleczko poinformował, że liczy, iż po ofercie w akcjonariacie spółki, oprócz inwestorów indywidualnych, znajdą się także instytucje.

"W przyszłym tygodni spotykamy się z funduszami, które wyraziły już wstępne zainteresowane" - powiedział.

Perfect Line istnieje od 1999 roku. Spółka świadczy usługi doradcze, konsultacyjne, dostarcza oprogramowanie, serwisuje sprzęt, a także zajmuje się integrowaniem systemów. Odbiorcami spółki są zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, duże korporacje jak również instytucje państwowe. Obecnie firma zatrudnia 28 osób.

bDBptZmR

W 2006 roku Perfect Line miała 0,43 mln zł zysku netto i 8,5 mln zł przychodów, rok wcześniej 0,38 mln zł zysku i 9,1 mln zł przychodów. Prognoza na 2007 rok zakładała uzyskanie 1 mln zł zysku i 15 mln zł przychodów, jednak wiadomo już, że szacunki te będą przekroczone.

"Nasze przychody przekroczyły już 20 mln zł, tak że prognozy na ten rok zarówno jeśli chodzi o przychody, jak i zyski będziemy musieli zweryfikować" - powiedział Mleczko.

Autoryzowanym doradcą Perfect Line jest Ruciński i Wspólnicy Kancelaria Audytorów i Doradców.

bDBptZnm
newconnect
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)