Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Selvita w czerwcu chce wejść na NewConnect

0
Podziel się

Biotechnologiczna spółka Selvita pozyskała z oferty prywatnej 14,85 mln zł i planuje wejść na rynek NewConnect w czerwcu tego roku

Selvita w czerwcu chce wejść na NewConnect
(AlexRaths/iStockphoto)
bEiAKVKJ

Biotechnologiczna spółka Selvita pozyskała z oferty prywatnej 14,85 mln zł i planuje wejść na rynek NewConnect w czerwcu tego roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Łącznie oferta objęła 2.700.000 akcji w cenie 5,50 zł za sztukę. Nowi akcjonariusze obejmą 25,8 proc. udziałów w spółce. Spółka oczekuje, że jej akcje zostaną dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect w czerwcu tego roku.

Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnych cząsteczek chemicznych oraz rozbudowę infrastruktury laboratoryjnej.

bEiAKVKL

Największym nowym akcjonariuszem spółki został dr Tadeusz Wesołowski, założyciel dystrybutora farmaceutycznego - firmy Prosper (obecnie część grupy Neuca)
, który wejdzie w skład rady nadzorczej spółki.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną, działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego, onkologii i chorób autoimmunologicznych. Selvita posiada obecnie kilka projektów na wczesnym etapie badań przedklinicznych i planuje wprowadzić pierwsze związki do prób klinicznych w 2012 roku.

bEiAKVKR
bEiAKVLm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)