Notowania

sfg
23.07.2007 08:24

SFG wchodzi na GPW

Dziś na GPW pojawi się kolejna zagraniczna spółka. Będzie to estoński producent bielizny i odzieży damskiej Silvano Fashion Group (dawniej PTA Grupp).

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziś na GPW pojawi się kolejna zagraniczna spółka. Będzie to estoński producent bielizny i odzieży damskiej Silvano Fashion Group (dawniej PTA Grupp). Dzisiejszy debiut będzie 38. w tym roku, a spółka stanie się 16. zagraniczną firmą notowaną w Warszawie

W ofercie publicznej największy akcjonariusz spółki Alta Capital Partners sprzedał 6.221.338 istniejących akcji po cenie sprzedaży 19,81 zł. Zapisy na akcje złożyło 273 inwestorów z Polski i innych krajów UE. ZOBACZ TAKŻE: SFG zadebiutuje na GPW w poniedziałek

Oferta kierowana była wyłącznie inwestorów instytucjonalnych, a jej wartość wyniosła 123,2 mln zł. Wkrótce spółka planuje emisję 2.052.802 nowych akcji, które zostaną objęte przez Alta Capital Partners.

Dzięki tej drugiej emisji spółka zyska 10 mln euro na rozwój (przeznaczy je głównie na wzmocnienie pozycji na rynku rosyjskim), a fundusz zachowa kontrolę nad firmę.

Taką formułę emisji wybrano żeby przyśpieszyć debiut Silvano w Warszawie.

Tagi: sfg, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz