Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
saf
07.05.2009 14:28

Spółka rezygnuje z debiutu na GPW

Śląska Agencja Finansowa SAF SA zdecydowała o odwołaniu oferty publicznej w związku ze słabą koniunkturą na rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

_ - Przy obecnej sytuacji rynkowej przeprowadzenie IPO nie pozwoliłoby nam pozyskać środków finansowych w oczekiwanej wysokości. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o odwołaniu oferty publicznej _ - powiedział Marcin Gąszczak, prezes SAF.

Spółka zamierza finansować rozwój z alternatywnych źródeł.

_ - Nie rezygnujemy przy tym z realizacji planów, które miały być sfinansowane środkami z rynku publicznego. Zamierzamy sięgać do alternatywnych źródeł finansowania na realizację strategii rozwoju firmy, m. in. w oparciu o finansowanie długiem _ - powiedział Gąszczak.

W lutym spółka pozyskała kilka milionów złotych kredytu.

Spółka kilkakrotnie przesuwała już termin oferty publicznej. Prospekt emisyjny spółki został zatwierdzony przez KNF w sierpniu 2008 roku.

SAF SA planował pozyskać z rynku publicznego od 20,9 mln zł do 25 mln zł. Cena emisyjna miała mieścić się w przedziale cenowym 2,30- 2,80 zł za akcję.

Pozyskane środki finansowe spółka chciała przeznaczyć na umocnienie swojej pozycji konkurencyjnej na rynku usług faktoringowych oraz pożyczek biznesowych oraz na rozwój usług wierzytelności konsumenckich oraz biznesowych. Nie wykluczała też przejęcia konkurencyjnego podmiotu, prowadzącego działalność na rynku wierzytelności masowej, posiadającego ugruntowaną pozycję na rynku polskim lub na terenie Słowacji, Czech lub Rumunii.

SAF oferował 9,1 mln akcji zwykłych na okaziciela serii C. W 2007 roku SAF miał zysk netto w wysokości 2,16 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży na poziomie 11,5 mln zł.

SAF obsługuje wszystkie obszary obrotu wierzytelnościami. Oferta spółki skierowana jest zarówno do sektora biznesowego, poprzez zakup i windykację wierzytelności oraz finansowanie podmiotów gospodarczych faktoringiem i pożyczkami biznesowymi, jak i do sektora konsumenckiego, poprzez zakup i windykację dużych pakietów wierzytelności.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: saf, gpw, debiut, ipo, emisja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz