Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Symbio Polska w grudniu na NewConnect

0
Podziel się:

Wiodący producent i przetwórca żywności ekologicznej, Symbio Polska, zadebiutuje 15 grudnia. Środki pozyskane z emisji prywatnej zostaną przeznaczone rozwój. Spółka tworzy również joint venture z włoskim partnerem.

Symbio Polska w grudniu na NewConnect
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiodący *producent i przetwórca żywności ekologicznej, Symbio Polska, zadebiutuje 15 grudnia. Środki pozyskane z emisji prywatnej zostaną przeznaczone rozwój*. Spółka tworzy również joint venture z włoskim partnerem.

Spółka pozyskała z emisji akcji 637 tys. zł. Do głównych celów emisyjnych należą wsparcie sprzedaży i dystrybucji na rynku detalicznym oraz zwiększenie produkcji surowców w Polsce i za granicą_ . __ _

_ - Szeroka oferta pozwoli na stworzenie silnej i rozpoznawalnej marki, zwiększenie marży brutto oraz zmniejszy zapotrzebowanie na środki obrotowe - _podkreśla Steve Sperelakis, prezes spółki.

Symbio sprzedaje swoje produkty w ponad 250 sklepach na terenie całej Polski. W pierwszym kwartale przyszłego roku planowane jest utworzenie wspólnie z włoskim kontrahentem spółki joint venture, dedykowanej rozwinięciu eksportu i importu ekologicznych produktów.

Prowadzone są rozmowy w kwestii sprzedaży soków i dżemów Symbio do Włoch. Spółka przymierza się także do wprowadzenia nowych ekologicznych soków na polski rynek, przy współpracy z Duńczykami i Szwedami. Produkty Symbio sprzedawane są w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

W 2007 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 14,1 mln zł, zaś bieżący rok spółka zamierza zamknąć z wynikiem sięgającym około 18 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)