Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
toya
15.07.2011 11:32

Toya jeszcze w lipcu pojawi się na GPW?

Spółka działająca na rynku artykułów przemysłowych zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy w lipcu tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Toya, spółka działająca na rynku artykułów przemysłowych, której prospekt został zatwierdzony w czwartek,14 lipca, przez Komisję Nadzoru Finansowego, zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy w lipcu tego roku.

Doradcami spółki w procesie upublicznienia są: Wood & Company Financial Services (oferujący i prowadzący Księgę Popytu), Kancelaria Wardyński i Wspólnicy (doradca prawny) oraz PricewaterhouseCoopers (audytor grupy).

Publiczna oferta akcji Toya miałaby przynieść spółce prawdopodobnie ok. 100 mln zł, z czego część środków zostanie przeznaczonych na przejęcie podmiotu branżowego z kraju lub zagranicy. Ponadto, spółka planuje rozbudowę asortymentu w ramach istniejących marek oraz wchodzenie w nowe segmenty produktowe, pozyskiwanie i rozwijanie kanałów dystrybucji, a także umacnianie pozycji rynkowej spółki w kraju i za granicą.

Obecnie w asortymencie Grupy Toya znajduje się ponad 6 tys. artykułów sprzedawanych pod siedmioma markami własnymi. Działalność spółki obejmuje projektowanie produktów, zlecanie i nadzór jakościowy nad ich produkcją oraz dystrybucję pod własnymi markami poprzez sieć sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym - w krajach Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej, na Bałkanach oraz w krajach Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Oceanii, Afryki Północnej, Ameryki Centralnej i Południowej.

Grupa kapitałowa Toya wypracowała w 2010 r. przychody w wysokości ponad 189,1 mln zł wobec blisko 167,2 mln zł rok wcześniej. Zysk netto z działalności handlowej w tym okresie wyniósł blisko 21,3 mln zł wobec 12,5 mln zł w 2009 roku.

Akcjonariuszami Toya są założyciele spółki Jan Szmidt (47,9 proc.) i Tomasz Koprowski (24,9 proc.), a także Romuald Szałagan (18,6 proc.) i Piotr Wojciechowski (8,6 proc.).

Tagi: toya, debiut, prospekt emisyjny, oferta, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz