Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Udany debiut na GPW. Kurs spółki w górę

0
Podziel się:

Kurs PDA Feerum, producenta kompleksowych elewatorów zbożowych, w debiucie na GPW wzrósł o 2,3 proc. do 8,7 zł. Do obrotu na rynku regulowanym zostało wprowadzone 2.200.000 praw do akcji serii E.

Udany debiut na GPW. Kurs spółki w górę
(Emily2k/Dreamstime)

Cena akcji w ofercie publicznej wyniosła 8,5 zł. Spółka z emisji nowych akcji pozyskała 18,7 mln zł brutto. Dodatkowo oferta objęła sprzedaż 400 tys. akcji istniejących. Całkowita wartość oferty wyniosła więc 22,1 mln zł brutto.

Pieniądze z emisji nowych papierów zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie programu inwestycyjnego na lata 2013-2014, o łącznej wartości około 34,4 mln zł, w tym przede wszystkim wzmocnienie potencjału produkcyjnego oraz rozwój sieci sprzedaży w kraju i za granicą.

Feerum jest producentem kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Głównymi produktami Feerum są suszarnie i silosy wraz z oprzyrządowaniem. Spółka oferuje także montaż i usługi posprzedażowe.

Głównymi klientami Feerum są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 ha, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw. Feerum zatrudnia obecnie ponad 180 osób.

W 2012 r. spółka zanotowała 8,1 mln zł zysku netto wobec 3,1 mln zł w 2011 r. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 9,2 mln zł z 4,1 mln zł, a przychody powiększyły się rdr do 55,6 mln zł z 51,2 mln zł.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)