Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustalono cenę akcji w ofercie publicznej Feerum

0
Podziel się:

Cena akcji w ofercie publicznej Feerum, producenta elewatorów zbożowych, została ustalona na 8,5 złotego. Przedział cenowy akcji ustalony był wcześniej na 8,5-11 zł za papier.

Ustalono cenę akcji w ofercie publicznej Feerum
(Ginasanders/Dreamstime)
bFfcSakB

Oferta publiczna Feerum obejmuje 2,2 mln nowych akcji oraz 400.000 akcji istniejących. 2.230.000 akcji zostanie zaoferowanych inwestorom instytucjonalnym, natomiast 370.000 inwestorom indywidualnym. Spółka planuje pozyskać 18,7 mln zł brutto. Całkowita wartość oferty wyniesie 22,1 mln zł brutto.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie realizacji programu inwestycyjnego na lata 2013-2014, o łącznej wartości około 34,4 mln zł, w tym przede wszystkim wzmocnienie potencjału produkcyjnego oraz rozwój sieci sprzedaży w kraju i za granicą.

Zakończyły się już zapisy w transzy inwestorów indywidualnych. Od 24 do 25 kwietnia do godziny 14.00 odbędzie się przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych. Z kolei 25 kwietnia lub około tej daty nastąpi przydział akcji oferowanych.

bFfcSakD

Debiut spółki na rynku głównym GPW planowany jest na pierwszą połowę maja tego roku. Oferującym jest KBC Securities.

Feerum jest producentem kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Głównymi produktami Feerum są suszarnie i silosy wraz z oprzyrządowaniem. Spółka oferuje także montaż i usługi posprzedażowe.

Głównymi klientami Feerum są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 ha, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw. Feerum zatrudnia obecnie ponad 180 osób.

W 2012 r. spółka zanotowała 8,1 mln zł zysku netto wobec 3,1 mln zł w 2011 r. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 9,2 mln zł z 4,1 mln zł, a przychody powiększyły się rdr do 55,6 mln zł z 51,2 mln zł.

bFfcSakJ
bFfcSale
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)