Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustalono przedział cenowy w ofercie Benefit Systems

0
Podziel się:

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych odbędą się w dniach 4-7 kwietnia, a w transzy instytucjonalnej w dniach 8-12 kwietnia.

Ustalono przedział cenowy w ofercie Benefit Systems
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

*Przedział cenowy w ofercie 900 tys. akcji spółki Benefit Systems został ustalony na 105-125 złotych. Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych odbędą się w dniach 4-7 kwietnia, a w transzy instytucjonalnej w dniach 8-12 kwietnia. *

Oferta publiczna spółki obejmuje 200 tys. akcji serii B oraz do 700 tys. akcji sprzedawanych. Book building odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia. Oferującym akcje Benefit Systems jest KBC Securities.

_ Benefit Systems planuje pozyskać z emisji oferty 20-25 milionów złotych. Celem oferty publicznej Benefit Systems jest pozyskanie środków na realizację programu inwestycyjnego na lata 2011-2012 _ - napisano w komunikacie.

Około 10-11 mln zł pozyskanych z emisji spółka przeznaczy na umowy inwestycyjne z partnerami (zakup udziałów lub pożyczka z opcją konwersji na udziały), dodatkowo na ten cel przeznaczy 13-17 mln zł ze środków własnych. Między 5 a 8 mln zł z emisji wyda na zakup udziałów lub całkowite przejęcia innych podmiotów, a ze środków własnych na ten cel przeznaczy 5-7 mln zł.

Między 4 a 4,5 mln zł pochłoną inwestycje w systemy i technologie, dodatkowo 2-3,5 mln zł pochodzić będzie ze środków własnych. Na inwestycje w spółki zagraniczne Benefit Systems chce wydać 1-1,5 mln zł z emisji, a ze środków własnych dodatkowo taką samą kwotę.

Benefit Systems oferuje rozwiązania w zakresie pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Oferta spółki koncentruje się na obiektach sportowych ale rozwijane są też inne segmenty. Liczba klientów Benefit Systems wynosi obecnie około 2.850 przedsiębiorstw, a z usług spółki korzysta 235.000 użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)