Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kompania węglowa
06.07.2011 12:46

W ciągu 3 lat Kompania Węglowa na GPW

Ze względu na skomplikowaną restrukturyzacje, Kompania Węglowa pójdzie w ślady w JSW dopiero za trzy lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LHOON/CC/Flickr)

Prezes Kompanii Węglowej Joanna Strzelec-Łobodzińska powiedziała, że w perspektywie najbliższych trzech lat Kompania Węglowa powinna zadebiutować na giełdzie. Dodała, że spółka planuje także większe inwestycje w energetykę.

_ - Myślimy o debiucie na giełdzie. Przed nami jednak duża praca organizacyjna. Ja myślę, że to byłaby perspektywa około 3 lat. No może troszkę krócej, gdyby pojawiła się koniunktura _ - powiedziała.

Dodała, że obecnie w firmie przeprowadzane są zmiany organizacyjne. _ - W tej chwili zmieniamy strukturę organizacyjną Kompanii Węglowej, tak dość radykalnie. Eliminujemy taki szczebel pośredni - centra wydobywcze. Od 1 stycznia to już będą tylko kopalnie zarządzane przez małe, 3-osobowe dyrekcje i centrala. Do tego uproszczenie procedur, które przy tak ogromnej firmie trwały zbyt długo _ - zaznaczyła.

Dodała, że kiedy powstawała Kompania Węglowa, firma ta miała ok. 200 spółek zależnych. _ W tej chwili jest pewnie 100. Ale i tak jest to zdecydowanie za dużo. Uporządkowanie tej firmy to nie są krótkie procesy. Prawdopodobnie po Kościele katolickim jesteśmy drugim największym właścicielem nieruchomości w Polsce. To wszystko są ogromne przedsięwzięcia _ - zaznaczyła.

Powiedziała też, że nowa strategia spółki może zostać ogłoszona już we wrześniu. _ To będzie strategia do co najmniej 2020 roku. Nie chcę wyprzedzać, to też powiemy przy strategii, ale mamy plany większych inwestycji, również energetycznych. Europejskie banki jednak nie dadzą finansowania na blok węglowy. No to poszukamy poza Europą _ - powiedziała.

Kompania Węglowa jest producentem węgla i największą firmą górniczą w Europie. Firma grupuje 15 kopalń i 5 zakładów, zatrudnia około 60 tysięcy osób. Zdolność wydobywcza kopalń wynosi ok. 40 mln ton węgla rocznie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t85021.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/kobieta;szefowa;najwiekszej;firmy;gorniczej,88,0,845656.html) Kobieta szefową największej firmy górniczej Joanna Strzelec-Łobodzińska, która przez ostatnie 2,5 roku nadzorowała górnictwo jako wiceminister gospodarki, została nowym prezesem Kompanii Węglowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t104147.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/gornicy;podpisali;protokol;rozbieznosci,67,0,810563.html) Górnicy podpisali protokół rozbieżności Podpisaniem protokołu rozbieżności zakończyły się rozmowy płacowe pomiędzy zarządem a związkowcami Kompanii Węglowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kompania;weglowa;dokapitalizwana;na;416;mln;zl,231,0,745447.html) Kompania Węglowa dokapitalizwana na 416 mln zł Rząd zrealizował zobowiązania - podaje Ministerstwo Gospodarki.
Tagi: kompania węglowa, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz