Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
quantum software
20.07.2007 14:04

Zapisy na akcje Quantum ruszą 30 lipca

Zapisy na akcje Quantum Software, w transzy małych i dużych inwestorów, odbędą się od 30 lipca do 2 sierpnia - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spółka zaoferuje 470 tys. akcji serii C w dwóch transzach: małych i dużych inwestorów. W transzy małych inwestorów zostanie zaoferowanych 200 tys. akcji, a w transzy dużych inwestorów 270 tys. akcji. Przedział cenowy akcji wynosi 19,70 - 23,20 zł. ZOBACZ TAKŻE: Oferujący wycenił akcje Quantum na 26,78 zł

Prospekt zakłada, że budowa księgi popytu rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 27 lipca. Na 28 lipca wyznaczono ostateczny termin ustalenia i opublikowania ceny emisyjnej akcji. Wstępny przydział akcji w transzy małych inwestorów nastąpi 3 sierpnia, a rozliczenie transakcji w tej transzy 7 sierpnia. Tego dnia nastąpi także przydział akcji i zamknięcie oferty.

Quantum Software przewiduje, że z emisji akcji pozyska około 10 mln zł. Środki te spółka zamierza wydać na inwestycje. Najwięcej, bo 5 mln zł Quantum zamierza przeznaczyć na przejęcia i inwestycje kapitałowe.

"Emitent zamierza zainwestować w spółki, które tworzą oprogramowanie wspierające zarządzanie przedsiębiorstwami i mające charakter komplementarny do pakietu Qguar lub, działając w innych krajach i mając profil działalności zbieżny z kierunkiem rozwoju Emitenta, pozwolą przyspieszyć jego ekspansję geograficzną, przede wszystkim w Europie Wschodniej" - napisano w prospekcie.

Spółka podała, że wstępnie wybrała już podmioty, które mógłby ewentualnie przejąć, ale rozmowy na temat przejęć pozostały na razie na wstępnym etapie. "W przypadku planowego przeprowadzenia oferty publicznej, Zarząd Emitenta przewiduje, iż pierwsze inwestycje kapitałowe powinny zostać zrealizowane w drugiej połowie 2007 roku" - głosi prospekt.

W 2006 roku Quantum Software miał 13,3 mln zł przychodów, 1,5 mln zł zysku operacyjnego oraz 1,2 mln zł zysku netto. Spółka prognozuje, że w 2007 roku osiągnie 16,3 mln zł przychodów, 1,9 mln zł zysku operacyjnego i 1,6 mln zł zysku netto.

Dom Maklerski Polonia Net, oferujący akcje Quantum, wycenił w piątkowym raporcie jej papiery na 26,78 zł. Wycena metodą DCF dała
24,87 zł, a metodą porównawczą 28,69 zł. Przy wycenie końcowej każdej z metod przydzielono taką samą wagę.

Tagi: quantum software, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz