Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
selena fm
26.03.2008 11:14

Zapisy na akcje Seleny FM od 8 do 11 kwietnia

Zapisy na akcje Seleny FM będą przyjmowane od 8 do 11 kwietnia. Spółka zaoferuje 5 mln akcji serii C i szacuje, że wpływy netto z emisji wyniosą około 200 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zapisy na akcje Seleny FM będą przyjmowane od 8 do 11 kwietnia. Spółka zaoferuje 5 mln akcji serii C i szacuje, że wpływy netto z emisji wyniosą około 200 mln zł.

W transzy indywidualnej spółka zaoferuje 1 mln akcji serii C, a w transzy instytucjonalnej 4 mln akcji.

Selena zamierza wykorzystać środki z emisji na rozwój grupy. Spółka planuje w latach 2008-2009 przeznaczyć 100-140 mln zł na przejęcia firm polskich, na Bliskim Wschodzie, w Europie Środkowo-Wschodniej i w Ameryce Południowej.

Na zwiększenie mocy produkcyjnych poprzez budowę i rozbudowę zakładów w Polsce, Rosji, Chinach, USA i Brazylii Selena zamierza przeznaczyć wydać 86-94 mln zł, natomiast na rozwój sieci sprzedaży 40-40 mln zł. Kolejne 1-2 mln zł zostanie wydane na rozwój i unowocześnienie infrastruktury informatycznej.

"Środki pozyskane z emisji Akcji Serii C nie będą wystarczające do sfinansowania wszystkich powyżej wymienionych celów emisji. Przewidujemy, że ze środków z emisji Akcji Serii C zostanie sfinansowanych 100 proc. naszych planowanych inwestycji kapitałowych, natomiast pozostałą kwotę wpływów przeznaczymy proporcjonalnie na sfinansowanie pozostałych celów emisji" - napisano w prospekcie.

Dodano, że w celu realizacji strategii spółka będzie posiłkować się finansowaniem obcym - z kredytów bankowych lub emisji papierów dłużnych, a także wykorzysta środki własne.

"W sytuacji, gdy pozyskane z emisji Akcji Serii C wpływy okażą się niższe od przewidywanych, ograniczymy środki przeznaczone na sfinansowanie ewentualnych przejęć innych podmiotów do 100 mln zł, natomiast pozostałą kwotę wpływów z emisji przeznaczymy na zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy" - napisano w prospekcie.

Harmonogram oferty przewiduje, iż do 6 kwietnia zostanie podana cena maksymalna akcji serii C.

Deklaracje zainteresowania w ramach budowania księgi popytu będą przyjmowane 7 kwietnia do godziny 15.00. Natomiast do 8 kwietnia zostanie podana ostateczna cena emisyjna oferowanych akcji.

Zapisy na akcje w transzy indywidualnej odbędą się od 8 do 10 kwietnia, a w transzy instytucjonalnej od 9 do 11 kwietnia. Zamknięcie publicznej oferty i przydział akcji planowany jest na 16 kwietnia.

Obecnie głównym akcjonariuszem Seleny FM jest jej prezes Krzysztof Domarecki, który bezpośrednio i pośrednio poprzez Syrius Investments S.a.r.l posiada 99,23 proc. kapitału zakładowego i 99,37 proc. głosów na WZA spółki. Spółka Syrius Investments S.a.r.l jest w posiadaniu pakietu 45,42 proc. akcji, dających prawo do 37 proc. głosów na WZA.

Selena FM to spółka kierująca działalnością Grupy Selena, holdingu firm zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzącego działalność na całym świecie i opartego na polskim kapitale.

Grupa Selena to jeden z liderów na polskim rynku chemii budowlanej, który swoje wyroby oferuje w ponad 50 krajach świata. Obecnie Selena jest czwartym co do wielkości producentem piany poliuretanowej na świecie.

Spółka posiada 4 fabryki w Polsce, a także we Włoszech, w Brazylii, Korei, Chinach oraz ostatnio uruchomioną w USA.

W skład Grupy Selena wchodzi 17 spółek zagranicznych zlokalizowanych w Brazylii, Bułgarii, Chinach, Czechach, Finlandii, Niemczech, Kazachstanie, Korei Południowej, Rumunii, Rosji, na Węgrzech, we Włoszech, na Ukrainie i w USA.

Oferującymi akcje spółki Selena FM jest Mercurius Dom Maklerski oraz Dom Maklerski PKO BP. W 2006 roku Selena FM osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 431,4 mln zł, co oznacza wzrost o 34 proc. wobec roku 2005. Skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł 30,7 mln zł i był wyższy o 130,2 proc. w porównaniu do wyniku netto za 2005 rok.

Tagi: selena fm, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz