Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
herman
18.09.2007 14:43

ZM Herman chcą zadebiutować na GPW na początku IV kwartału

Spółka chce pozyskać z emisji akcji 20-25 mln zł, m.in. na przejęcia, rozbudowę sieci sklepów firmowych i rozwój sprzedaży na Słowacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Kliński / PAP)

Zarząd Zakładów Mięsnych Herman ocenia, że debiut giełdowy spółki może odbyć się na początku IV kwartału. Spółka chce pozyskać z emisji akcji 20-25 mln zł, m.in. na przejęcia, rozbudowę sieci sklepów firmowych i rozwój sprzedaży na Słowacji.

"Szacujemy, że z emisji pozyskamy od 20 do 25 mln zł. Mamy nadzieję, że debiut nastąpi na początku IV kwartału" - powiedziała na konferencji wiceprezes spółki Teresa Pietrzyk.

_ "Ze środków z emisji planujemy 6-8 mln zł przeznaczyć na przejęcie dwóch firm z branży" - dodała. _Pietrzyk poinformowała, że Herman podpisał już list intencyjny dotyczący przejęcia firmy na Śląsku oraz rozmawia o akwizycji z drugą firmą, z województwa podkarpackiego.

Środki z emisji spółka chce przeznaczyć także na budowę platformy logistycznej na Słowacji.

"Jesteśmy na etapie przygotowań i myślimy, że do końca roku uda nam się uruchomić tam szerszą działalność" - powiedział Andrzej Wilk, dyrektor generalny ds. handlu.

Dodał, że spółka interesuje się także rynkiem niemieckim, na który chciałaby wejść w połowie przyszłego roku. W dalszej perspektywie, Herman myśli o rynku ukraińskim, gdzie chciałby przejąć zakład przetwórstwa mięsnego.

Kolejnym celem emisji jest poszerzenie sieci sklepów firmowych. Obecnie Herman ma ponad 50 takich sklepów na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego oraz śląskiego.

"Chcemy poszerzyć sieć własnych sklepów do około 120 placówek. Interesuje nas także centralna Polska, szczególnie województwa: mazowieckie i łódzkie, gdzie chcielibyśmy otworzyć kilka sklepów" - powiedział Wilk.

_ Herman planuje też wykorzystać część środków z emisji na budowę mroźni, na około 1 tys. ton. Spółka zamierza w tym wypadku posiłkować się kredytem oraz dotacjami unijnymi. _Ponadto, za środki pozyskane z oferty Herman zamierza rozbudować zakład produkcyjny poprzez zakup linii do plasterkowania i linii do produkcji półproduktów i dań gotowych, a także planuje zwiększyć tabor samochodowy.

Zakłady Mięsne Herman powstały w 1996 roku. Spółka prowadzi działalność w zakresie uboju wieprzowego, rozbioru wieprzowego i wołowego oraz produkcji wędlin.

Firma sprzedaje swoje wyroby do Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii, Węgier, Słowacji i Włoch, a także do Grecji.

W 2006 roku przychody spółki wyniosły 58,6 mln zł, zysk operacyjny 1,5 mln zł, EBITDA 3,2 mln zł, a zysk netto 667 tys. zł.

Prognoza na 2007 rok przewiduje osiągnięcie 69,4 mln zł przychodów, 2,2 mln zł zysku operacyjnego, 3,9 mln zł EBITDA oraz 1,6 mln zł zysku netto.

Tagi: herman, debiut, ipo, zakłady mięsne, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz